Świętokrzyskie: będzie obwodnica Końskich. Wkrótce ruszą roboty drogowe

2012-01-31 11:19
Obwodnica Końskie - podpisanie umowy o roboty drogowe
Autor: brak danych Podpisanie umowy w roboty drogowe

W województwie Świętokrzyskim w marcu ruszą roboty drogowe związane z budową obwodnicy w miejscowości Końskie. Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał umowę z wykonawcą. Wartość inwestycji opiewa na ponad 100 mln złotych brutto. Obwodnica zostanie wybudowana do końca sierpnia 2013 roku.

Za miesiąc droga krajowa nr 728 w województwie świętokrzyskim zmieni się w plac budowy. Już w marcu ruszą roboty drogowe związane z budową obwodnicy w gminie Końskie. Inwestor przedsięwzięcia - Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał 30 stycznia kontrakt z wykonawcą inwestycji. Obwodnica zostanie wybudowana przez gliwickie Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów za kwotę 116,4 mln złotych brutto.

Roboty drogowe w ramach inwestycji

Roboty drogowe zakładają przebudowanie skrzyżowań z drogami bocznymi oraz zainstalowanie oświetlenia. Ponadto, Przedsiębiorstwo Remontów Dróg i Mostów zbuduje nową infrastrukturę drogową wokół obiektu (chodniki, przejścia dla pieszych, zatoki i przystanki autobusowe). Inwestycja obejmie wybudowanie ścieżki rowerowej w pobliskich miejscowościach: Sielpia, Gatniki, Wincentów oraz Końskie. Roboty drogowe ruszą już w marcu i w pierwszym etapie obejmą wycinkę drzew.
W drugim etapie inwestycji zostanie wybudowana obwodnica Końskie od ul. Staszica, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 728 (wylot na Grójec). Na tym etapie prac roboty zakładają budowę drogi, mostu przez rzekę, wiaduktu drogowego nad linią kolejową, dróg serwisowych, chodników, oświetlenia drogi w obrębie skrzyżowań, przejść dla pieszych oraz przystanków.

Obwodnica Końskie

Obwodnica Końskie zostanie wybudowana w ramach przebudowy istniejącej drogi wojewódzkiej nr 728. Trasa ta zostanie poszerzona do szerokości 7 metrów. Docelowo obwodnica będzie 12-kilometrową trasą. Docelowo, przedsięwzięcie ma podnieść atrakcyjność inwestycyjną regionu poprzez poprawę dostępności i jakości połączeń komunikacyjnych województw Polski Wschodniej. Obwodnica wyprowadzi również ruch ciężki i tranzytowy z centrum miasta i wyeliminuje zagrożenie, jakie powoduje transport materiałów niebezpiecznych (duża ilość paliw płynnych na kierunku Końskie-Barycz). Obwodnica Końskie zostanie wybudowana do końca sierpnia 2013 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej