Autostrada A2: konsorcjum DSS przyspiesza roboty drogowe

2012-01-16 13:49
Autostrada A2
Autor: Amber Budownictwo Autostrada A2 - budowa

Autostrada A2 na odcinku Stryków-Konotopa budowana przez konsorcjum DSS (Dolnośląskie Surowce Skalne) oraz Boegl & Kryls może nie zostać oddana w terminie. DSS, by przyspieszyć roboty drogowe przekazała prace wartości ponad 150 mln złotych partnerowi konsorcjum. Autostrada A2 na tym odcinku ma zostać wybudowana w połowie października, ale ma być przejezdna na EURO 2012.

Dolnośląskie Surowce Skale (DSS), które ze spółką Boegl & Kryls kontynuują roboty drogowe przy autostradzie A2 po chińskim konsorcjum, przekazły prace o wartości 155 mln złotych partnerowi.

Decyzja ta została podjęta podczas spotkania, które odbyło się 13 stycznia w siedzibie GDDKiA w Warszawie. Zarząd DSS ma nadzieję, że tym samym autostrada A2 zostanie oddana do użytku w terminie.

Przeczytaj również: Niektóre drogi i autostrady będą kończone po EURO 2012

Jakie roboty drogowe przekazują DSS?

- Ustaliliśmy, że konsorcjat - Boegl & Kryls przejmie od nas część prac, w tym postawienie ekranów akustycznych oraz elementów bezpieczeństwa ruchu. Dzięki temu będziemy mogli skupić się na sprawnej realizacji dostaw kruszyw oraz produkcji i układaniu kolejnych warstw bitumicznych - kluczowych elementów warunkujących dotrzymaniu waarunków przejezdności autostrady A2 przed EURO 2012. Po przejęciu wybranych prac przez naszego konsorcjanta, udział DSS w projekcie będzie wynosił ok. 50 proc - wyjaśnia Małgorzata Then, p.o. prezesa DSS.

Przejęte po częsci przez Boegl & Kryls roboty drogowe wskazują na bardzo dobrą współpracę w ramach konsorcjum. Priorytetowe dla obu spółek jest terminowe zakończenie budowy.

Autostrada A2 na odcinku Stryków-Konotopa

Autostrada A2 (odcinek C) budowana przez konsorcjum DSS i Boegl & Kryls będzie przebiegać przez gminy Wiskitki oraz Baranów i Jakotów wraz z węzłem Wiskitki. Docelowo autostrada A2 na 20-kilometrowym odcinku ma zostać ukończona do 15 pździernika, czyli już po EURO 2012. Jednak Autostrada A2 ma być przejezdna przed rozpoczęciem mistrzostw - od 31 maja.
Przypomnijmy, że GDDKiA zerwała umowę z pierwszym wykonawcą inwestycji - konsorcjum COVEC, które nie wywiązało się z warunków kontraktu. Chińczycy przestali wypłacać należności podwykonawcom oraz zażądali renegocjacji umów wraz ze zmianą ustaleń rzeczowych i finansowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej