Sosnowiec: Park Naukowo-Technologiczny wybuduje Skanska

2011-07-28 15:29
Park Naukowo-Technologiczny w Sosnowcu
Autor: UM Sosnowiec Park Naukowo-Technologiczny w Sosnowcu, wizualizacja

Skanska wybuduje Sosnowiecki Parku Naukowo-Technologicznym. W ramach prac, budowlana spółka zaadaptuje obiekt byłej koplani Niwka-Modrzejów. Inwestycja zostanie zrealizowana w sześć miesięcy. Park Naukowo-Technologiczny ma przyciągnąć do miasta firmy, które zajmują się wdrażaniem nowoczesnych technologii.

Park Naukowo-Technologiczny - opis inwestycji:

Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny będzie zlokalizowany w południowej części miasta, w byłej siedzibie kopalni węgla kaminnego Niwka-Modrzejów.
Celem utworzenia Parku jest przyciągnięcie do Sosnowca firm wdrażających lub zamierzających wdrożyć nowoczesne technologie, a także pobudzenie lokalnych przedsiębiorców do wprowadzania innowacji w technologiach produkcji i unowocześniania oferowanych wyrobów i usług.
Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny ma zapewnić przedsiębiorcom korzyste warunki do prowadzenia działalności gospodarczej i dostęp do innowacji. W tym celu obiekt będzie wyposażony w niezbędne pomieszczenia oraz sprzęt.

Roboty budowlane realizowane przez Skanska:

Roboty budowlane prowadzone w byłej kopalni Niwka-Modrzejów, będa prowadzone dwuetapowo. W ramach pierwszego etapu Skanska przebuduje 4-kondygnacyjny budynek i przystosuje go do funkcji produkcyjno-badawczej.
Drugi etap prac będzie obejmował roboty rozbiórkowe i budowlane, polegające na adaptacji 5-kondygnacyjnego budynku. W tym zakresie prac Skanska przystosuje Park Naukowo-Technologiczny do funkcji biurowo-szkoleniowo-konferencyjnej.
W ramach realizacji wykonawca częściowo wyposaży pomieszczenia obiektu w sprzęt komputerowy, audiowizualny i biurowy. Roboty budowlane, które zrealizuje Skanska obejmują także wykonanie instalacji:

  • wodno-kanalizacyjnej
  • elektrycznej,
  • teletechnicznej,
  • wentylacyjnej,
  • grzewczej i klimatyzacyjnej.

W ramach kontraktu Skanska zbuduje stację transformatorową oraz systemy sygnalizacji pożaru, włamania i kontroli dostępu oraz telewizji dozorowanej.Nowopowstające inwestycja będzie przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
Całkowita wartość kontraktu wynosi 32,5 mln złotych brutto. Projekt jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej