Skarb Państwa organizuje kolejną aukcję

2009-10-07 10:00

...na której inwestorzy będą mogli nabyć akcje/udziały spółek: Kopalnia i Prażalnia Dolomitu "Żelatowa" SA w Chrzanowie oraz Biprowłók Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi. Aukcja odbędzie się 29 października o godz. 12:00. Chętni do wzięcia udziału w licytacji mogą zgłaszać swoje uczestnictwo do 26 października 2009 r. w Ministerstwie Skarbu Państwa.

Do sprzedaży podczas aukcji przeznaczonych będzie 867 000 akcji Kopalni i Prażalni Dolomitu "Żelatowa" SA, stanowiących 85% kapitału zakładowego. Wystawiony na aukcję pakiet jest przeznaczony dla jednego nabywcy. Cena wywoławcza pakietu akcji wynosi 30 483 750 zł, co oznacza, że jedna akcja wyceniana jest na 35,16 zł. Pozostałe 15% kapitału zakładowego zostanie udostępnione nieodpłatnie uprawnionym pracownikom. Przebijać licytowaną cenę można o minimalną kwotę równą 250 000 zł.

Inwestorzy podczas aukcji będą mogli także nabyć pakiet 18 700 udziałów Biprowłók Sp. z o.o., stanowiących 85% kapitału zakładowego spółki. Cena wywoławcza za jeden udział wynosi 907 zł, natomiast cena wywoławcza pakietu 18 700 udziałów określa się na 85 000 zł pakietu udziałów, który będzie licytowany podczas aukcji, wynosi 17 989 400 zł. Pozostałe 15% kapitału zakładowego zostanie udostępnione nieodpłatnie uprawnionym pracownikom. Przebijać licytowaną cenę można o minimalną kwotę równą 85 000 zł.

Kopalnia i Prażalnia Dolomitu "Żelatowa" SA zajmuje się wydobyciem (z własnego złoża) i przetwórstwem dolomitu. Kluczowe produkty spółki - w skali kraju udział około 7% produktów dolomitowych - to kruszywa budowlane dolomitowe, kamień dolomitowy hutniczy oraz nawozy mineralne wapniowo-magnezowe.
Głównymi klientami spółki są przedsiębiorstwa zajmujące się budową i remontami infrastruktury drogowej oraz przedsiębiorstwa hutnicze. Firma sprzedaje swoje produkty głównie na rynku krajowym. Głównymi odbiorcami kamienia dolomitowego–hutniczego, stosowanego w przemyśle chemicznym do produkcji nawozów sztucznych (saletrzaku) oraz jako topnik w hutnictwie w procesie wielkopiecowym są: Anwil we Włocławku, Zakłady Azotowe w Tarnowie oraz huta Arcelor Mittal Stell Poland Oddział w Krakowie.
Aktualna zdolność produkcyjna kopalni wykorzystywana jest w około 70%. Jednym z założeń strategicznych spółki jest zwiększenie wydobycia zasobów dolomitów i wapieni. Do głównych założeń strategii należą także: zmiana technologii produkcji, modernizacja linii technologicznej, zastąpienie sprzedaży dolomitu hutniczego kruszywami wapiennymi, zwiększenie produkcji nawozów wapniowo-magnezowych. Spółka stara się również o pozyskanie inwestora strategicznego.

Działalność Biprowłók Sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi koncentruje się na wykonywaniu prac projektowo–kosztorysowych związanych z budową lub rozbudową zakładów przemysłowych z uwzględnieniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych i konstrukcyjnych. Spółka zajmuje się także kompleksowym opracowywaniem dokumentacji projektów dla banków i innych obiektów budownictwa ogólnego.
Strategia rozwoju firmy zakłada zwiększenie poziomu sprzedaży oferowanych przez nią usług przez poszukiwanie nowych potencjalnych kontrahentów lub włączenie spółki do dużej grupy kapitałowej realizującej projekty budowlane. Drugi wariant rozwoju daje większe szanse w przypadku ubiegania się o duże przedsięwzięcie inwestycyjne o wysokim zapotrzebowaniu na potencjał ludzki i techniczno-technologiczny. Ponadto w założeniach strategicznych firmy ważne miejsce zajmuje poszerzenie bazy oprogramowania i stała jej aktualizacja zapewniająca odpowiedni poziom nowoczesnych opracowań projektowych. Ponadto spółka Biprowłók dąży do utrzymania prowadzenia działalności na dotychczasowych rynkach budownictwa ogólnego, przemysłowego, mieszkaniowego i użyteczności publicznej przy równoczesnym poszerzeniu bazy partnerów biznesowych.

Więcej informacji na stronie Ministerstwie Skarbu Państwa oraz w Biurze Komunikacji Społecznej MSP (media@msp.gov.pl, tel.: +48 22 695 81 82).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej