Sjaelso ma zgodę na Tower Terraces

2009-11-17 13:10
Wizualizacja: Tower Terraces
Autor: pracownia Schmidt Hammer Lassen

Polska spółka duńskiego dewelopera otrzymała prawomocne pozwolenie na budowę biurowca Tower Terreces w warszawskiej dzielnicy Mokotów. Rozpoczęcie prac planowane jest na pierwszą połowę 2010 r., po podpisaniu umów najmu i umów z inwestorami.

Tower Terraces , zaprojektowana przez duńską pracownię architektoniczną Schmidt Hammer Lassen, to ok. 28 000 m2 powierzchni rozłożonej na 12 kondygnacjach w 4 wieżach. Trzy kondygnacje parkingu podziemnego zmieszczą około 300 samochodów. Budynek powstanie przy ul. Domaniewskiej 46.

- Projekt ten jest dla nas bardzo ważny. Mamy nadzieję, że nasi najemcy i klienci odwiedzający Tower Terraces docenią jego nowoczesną i unikalną architekturę - mówi Jan Christensen, prezes zarządu Sjaelso w Polsce. -  Wybraliśmy architektów ze Schmidt Hammer Lassen, bo biuro to jest  znane z unikalnych projektów, tj. Czarny Diament w Kopenhadze (Biblioteka Królewska). Wynik ich pracy jest imponujący i jesteśmy przekonani, że zostanie dobrze przyjęty przez warszawski biznes.

Wizualizacja: Tower Terraces
Autor: brak danych

- Bardzo cieszymy się, iż projekt Tower Terraces uzyskał prawomocne pozwolenie na budowę. Naszym zdaniem doskonała lokalizacja inwestycji w biznesowym rejonie Mokotowa oraz unikalna architektura wyróżni go na tle sąsiednich biurowców. To co będzie charakterystyczne dla Tower Terraces to przestronne tarasy na każdym piętrze - mówi Karol Klin, dyrektor Działu Powierzchni Biurowych w CB Richard Ellis Polska, spółki odpowiedzialnej za komercjalizację projektu Sjaelso.

Portfolio Sjaelso w Polsce obejmuje, oprócz Tower Terraces: projekt mieszkaniowy Scandinavian House w dzielnicy Wilanów w Warszawie, centrum handlowe Porto 55 w Elblągu oraz projekt biurowy Postępu 22 sąsiadujący z Tower Terraces.


Firma Sjaelso, z siedzibą w Kopenhadze, jest jedną z największych frm deweloperskich w Skandynawii - zatrudnia 150 osób. Notowana na kopenhaskiej giełdzie NASDAQ OMX Copenhagen. Działalność firmy obejmuje pełną obsługę projektów, włączając obsługę fnansowo-prawną oraz zarządzanie budową.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej