Ruszyła 28. edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”

2024-03-14 7:24
konkurs „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”
Autor: Mat. organizatora

Ponad 400 inwestycji zgłosiło się do 28. edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”. W plebiscycie na najbardziej popularną inwestycję mogą wziąć udział miasta, gminy, wsie, prywatni inwestorzy, a także firmy budowlane, architekci i producenci. Celem konkursu jest promocja oraz wyłonienie najlepszych przedsięwzięć budowlanych.

Spis treści

 1. 28. edycja konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” – trwa nabór zgłoszeń
 2. „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” – jak zgłosić obiekt do plebiscytu?
 3. Jak głosować na wybraną inwestycję?
 4. Tytuły „Modernizacja Roku”, „Budowa XXI w.”

28. edycja konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” – trwa nabór zgłoszeń

Trwa 28. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”. Miasta, gminy, wsie, prywatni inwestorzy, firmy budowlane, architekci, producenci mogą zostać uczestnikami plebiscytu na najbardziej popularną inwestycję w Polsce – wystarczy zgłosić wybudowany nowy budynek czy modernizację do konkursu za pomocą formularza elektronicznego na stronie www.modernizacjaroku.org.pl.

Stworzona prezentacja startującego w głosowaniu obiektu wraz z jego promocją to bezpłatna reklama o wartości 5000 zł i szansa na uzyskanie nominacji do finału.

Celem konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” jest wyłonienie przedsięwzięć budowlanych: modernizacji oraz nowych obiektów ukończonych do I kwartału 2024 r., wyróżniających się szczególnymi walorami jakościowymi, funkcjonalnymi, urbanistycznymi i estetycznymi. 

Plebiscyt promuje funkcjonalność modernizowanych i przebudowywanych budynków i budowli, nowoczesność technologii i rozwiązań projektowych, stosowanie nowych technik, nowoczesnych efektywnych i bezpiecznych urządzeń, wysoką jakość wykonawstwa robót budowlanych i konserwatorskich, efekty ekologiczne, a w przypadku obiektów zabytkowych dbałość o architekturę i ochronę dziedzictwa kulturowego.

Wszystkie zgłoszone do tej pory obiekty można zobaczyć na stronie konkursu www.modernizacjaroku.org.pl.

Głosowanie internetowe Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w." rozpocznie się 4 kwietnia 2024 roku, o godzinie 12:00.

„Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” – jak zgłosić obiekt do plebiscytu?

Do Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” mogą być rekomendowane budynki i obiekty w dwóch głównych kategoriach: „Nowe obiekty” i „Modernizowane obiekty”.

W każdej z tych kategorii zgłaszać można:

 • obiekty mieszkalne, 
 • obiekty hotelarsko-turystyczne,
 • obiekty przemysłowe i inżynieryjne,
 • obiekty użyteczności publicznej,
 • obiekty szkolnictwa,
 • obiekty kultury, sportu, zdrowia i rekreacji,
 • obiekty ochrony środowiska,
 • obiekty zabytkowe,
 • elewacje i termorenowacje,
 • najciekawsze modernizacje i adaptacje wnętrz,
 • rewitalizacja obszarów i zespołów urbanistycznych,
 • drogi,
 • mosty,
 • obiekty sakralne,
 • tereny zieleni,
 • obiekty w kategorii: małe jest piękne,
 • obiekty w kategorii: pamięć miejsc,
 • obiekty przyjazne zwierzętom.

Zgłoszenie obiektów odbywa się za pomocą formularza elektronicznego na stronie www.modernizacjaroku.org.pl.

Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”
Autor: Mat. organizatora W konkursie „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” dotychczas zgłoszono już ponad 400 obiektów

Jak głosować na wybraną inwestycję?

Głosowanie to doskonała okazja na popularyzację inwestycji i jej twórców. Obiekty rywalizują w klasyfikacji ogólnej oraz wojewódzkiej, promując region. Obecnie ponad 400 samorządowych i prywatnych realizacji oczekuje już na głosy mieszkańców. Można je oddawać raz dziennie od 4 kwietnia 2024 roku (od godziny 12:00) na stronie plebiscytu www.modernizacjaroku.org.pl.

Zachęcamy do aktywnego wspierania ulubionych inwestycji!

Na głosujących czekają zaproszenia na uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród na Zamku Królewskim w Warszawie, podczas której odbędzie się również koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Tytuły „Modernizacja Roku”, „Budowa XXI w.”

Statuetki i tytuły „Modernizacja Roku”, „Budowa XXI w.” to niezwykle cenne wyróżnienia, od dwudziestu ośmiu lat walczą o nie inwestorzy, wykonawcy, autorzy projektów najlepszych inwestycji budowlanych w Polsce. Nagrody przyznaje jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele 11 politechnik, ministerstw, największych izb budowlanych i architektonicznych. Głosowanie internetowe jest formą promocji i nie ma wpływu na merytoryczną ocenę jury i przyznanie nagród w konkursie.

W Konkursie co roku startuje od 400 do 900 zgłoszonych obiektów, a informacja o nich drogą elektroniczną dociera do 2 820 000 odbiorców, a poprzez media drukowane do 500 000 odbiorców.

28. edycja konkursu odbywa się pod patronatem Telewizji Polskiej – kanału TVP 3, co pozwoli na jeszcze większe upowszechnienie idei konkursu. Plebiscyt wspierają też między innymi: ministerstwa statutowo zajmujące się budownictwem, infrastrukturą, ochroną środowiska, Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Związek Powiatów Polskich, Marszałkowie Województw, Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów i inni partnerzy oraz media.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej