Royal Wilanów - niezwykły biurowiec wśród bloków. Jak Royal Wilanów zdobył sympatię mieszkańców

2018-05-30 14:27
Royal wilanów biurowiec
Autor: materiały prasowe Aluprof Budynek ma kształt nieregularnej szklanej bryły przypominającej trapez z dwoma wewnętrznymi dziedzińcami. Jego fasada wygina się w łuk, stając się tłem dla placu przed budynkiem.

Royal Wilanów został oddany do użytku w 2015 roku. W pobliżu biurowca stoją zespół budynków Ratusz Wilanów, budynek Fountain Wilanów oraz osiedle mieszkalne Kryształ Wilanowa. Royal Wilanów znajduje się na początku jednej z głównych ulic Wilanowa, dlatego powstała wokół biurowca przestrzeń publiczna miała za zadanie "zaprzyjaźnić" Royal Wilanów z dzielnicą.

Royal Wilanów stanął na początku jednej z głównych ulic, wiodących w głąb Nowego Wilanowa, ogromnej dzielnicy mieszkaniowej, która w ciągu ostatnich lat wyrosła na przedpolach barokowego Pałacu w Wilanowie, w południowej części Warszawy. Royal Wilanów – to przede wszystkim biura, ale i przestrzeń ogólnodostępna, poświęcona handlowi i usługom.

Royal Wilanów - przestrzeń rekreacyjna

W otoczeniu Royal Wilanów jest ponad 6000 m2 powierzchni rekreacyjnej. Realizowana przez inwestora w Royal Wilanów koncepcja Biura Plus, czyli miejsca pracy dostosowanego do różnych potrzeb użytkowników, ma być przeciwwagą dla warszawskiego Mordoru. Przy Royal Wilanów jest boisko do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki plażowej, boule, a także miejsce do gry w szachy. Jest też wypożyczalnia sprzętu sportowego. Są tu trampoliny, fontanny, w których kąpią się dzieci, leżaki, pufy. Można poczytać książkę na trawniku. Organizowane są letnie koncerty. Bardzo dużo wysiłku, aby to miejsce żyło. W ten sposób, oczywiście, inwestor dba również o to, aby restauracje, działające w Royal Wilanów miały klientów.

Royal Wilanów - architektura cichej obecności

Royal Wilanów to pięciokondygnacyjny biurowiec klasy A+ z 35 000 m2 powierzchni użytkowej. Według założeń projektantów z pracowni JEMS Architekci miała to być architektura cichej obecności. Tak też się stało. Bryła widziana z daleka wydaje się prosta i skromna. Jednak wraz ze zmianą perspektywy i zbliżaniem się do niej, owa prostota przechodzi w doskonałość architektonicznych detali.

Budynek ma kształt nieregularnej szklanej bryły przypominającej trapez z dwoma wewnętrznymi dziedzińcami. Jego fasada wygina się w łuk, stając się tłem dla placu przed budynkiem. Konstrukcja fasady składa się przede wszystkim ze szkła i elementów kamiennych z szarego piaskowca. Taka zróżnicowana i mieniąca się faktura sprawia, że krzywizny w narożnikach błyszczą rozmaitymi refleksami i odcieniami. Pełna przeszkleń elewacja biurowca, gwarantuje nieograniczony dostęp do światła naturalnego, które znacznie podnosi komfort pracy.

Fasada biurowca Royal Wilanów

Fasadę biurowca Royal Wilanów zaprojektowano z wykorzystaniem indywidualnych rozwiązań firmy ALUPROF. W przypadku Royal Wilanów kluczowy w całej inwestycji był system fasadowy MB-SR50N w wersji z listwą 20 mm na ryglach. Na potrzeby wizji architektów zostało zaprojektowane rozwiązanie indywidualne oparte na systemie MB-SR50N IW.

Pozostałe systemy, firmy ALUPROF, wykorzystane w inwestycji to drzwi MB-70HI, przegrody przeciwpożarowe MB-78EI (EI60) oraz świetliki dachowe MB-SR50N HI+. Dzięki systemom fasadowym Aluprof nieregularny kształt bryły zyskał nie tylko na estetyce, lecz także funkcjonalności.

 

Royal Wilanów
Autor: materiały prasowe Aluprof Pełna przeszkleń elewacja biurowca Royal Wilanów, gwarantuje nieograniczony dostęp do światła naturalnego, które znacznie podnosi komfort pracy.
Royal wilanów biurowiec
Autor: materiały prasowe Aluprof
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej