Przeszłość i przyszłość ceramiki budowlanej w Polsce

2009-10-12 10:55
800-lecie ceramiki budowlanej w Polsce
Autor: Ministerstwo Infrastruktury

"Ceramika budowlana jest historycznie i trwale związana z branżą budowlaną. Pamiętając o przeszłości, nie bójmy się innowacji, ponieważ jesteśmy wspólnotą budowlanych" - powiedział Podsekretarz Stanu Olgierd Dziekoński podczas inauguracji obchodów 800-lecia ceramiki budowlanej na ziemiach polskich 7 października br. w Warszawie.

- Z okazji jubileuszu życzę Państwu kreatywności, umiejętności współpracy i odwagi we wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań - dodał minister Dziekoński.

Podczas spotkania wręczono, nadane przez Prezydenta RP, Medale za Długoletnią Służbę oraz odznaki "Za zasługi dla budownictwa". Kapituła konkursu o Medal im. Króla Kazimierza Wielkiego wyróżniła w tym roku m.in. Głównego Inspektora Pracy Tadeusza Zająca.

800-lecie ceramiki budowlanej na ziemiach polskich
Autor: Ministerstwo Infrastruktury

Wykaz podmiotów prawnych wyróżnionych odznaką "Za zasługi dla ceramiki budowlanej"

• Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Wydział Inżynierii Materiałowe i Ceramiki
• "Cerpol-Kozłowice" Sp. z o.o. w Kozłowicach
• Ceramika Budowlana "Lewkowo" Sp. z o.o.
• Kongres Budownictwa w Warszawie
• Markowicze SA Zakład Ceramiki Budowlanej w Markowiczach
• Zakład Ceramiki Budowlanej "Owczary" R.E.R. Stępień S.j.

Okolicznościowy wykład o początkach cegielnictwa na ziemiach polskich wygłosił prof. Ireneusz Płuski, a Związek Pracodawców Ceramiki Budowlanej i Silikatów ogłosił rozpoczęcie obchodów 800-lecia ceramiki budowlanej na ziemiach polskich, które trwać będą do 2011 roku.

Przewodniczący sejmowej podkomisji stałej do spraw budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej - Andrzej Adamczyk zapewniał, że widoczne są już oznaki przezwyciężenia spowolnienia gospodarczego budownictwie.

Konferencję z okazji Dnia Budowlanych i inauguracji jubileuszu, 7 października 2009 r. w Muzeum Porczyńskich w Warszawie, zorganizował Związek Pracodawców Ceramiki Budowlanej i Silikatów oraz Konfederacja Budownictwa i Nieruchomości. Patronat nad uroczystością objęło Ministerstwo Infrastruktury.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej