Prestiżowe polskie budowle jako modele do sklejania

2015-06-01 16:07
Model Cricoteka
Autor: Konrad Kalbarczyk

Od numeru czerwcowego "Architektury-murator" do miesięcznika będą dołączane makiety najlepszych polskich budynków do wycinania i sklejania. Tę unikalną kolekcję makiet rozpoczyna model krakowskiego Muzeum Tadeusza Kantora i siedziby Ośrodka Dokumentacji Sztuki Cricoteka.

Kolekcją makiet „Architektura-murator” będzie promować finalistów organizowanego przez miesięcznik konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Są to budynki wybitne, są symbolem najlepszych wzorców architektury. Kolekcja tych obiektów w miniaturze to niezwykła gratka dla pasjonatów polskiej architektury.  
Każdą z makiet zaprojektowali osobiście członkowie zespołów, które projektowały budynki w rzeczywistości.
Numerem jeden w kolekcji modeli „Architektury-murator” nr 6/2015 jest budynek Muzeum Tadeusza Kantora i siedziby Ośrodka Dokumentacji Sztuki Cricoteka. Autorami budynku są Q2 Konsorcjum – nsMoonStudio i Wizja, zaś autorem makiety Paweł Kurtyka (Wizja). Do numeru 7/2015 dołączony będzie model domu jednorodzinnego w Lublińcu, autorstwa Dyrda Fikus Architekci.

Model Cricoteki
Autor: Konrad Kalbarczyk Model Crocoteki i Crocoteka w rzeczywistości...
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej