Praktycznie o zrównoważonym rozwoju

2009-11-03 16:41

Komisja Europejska utworzyła portal internetowy poświęcony redukcji zużycia energii w budynkach. Strona - pod nazwą Build Up -będzie na bieżąco aktualizowana i wzbogacana przez samych użytkowników w celu szerzenia wiedzy, pomysłów i sprawdzonych rozwiązań. Zachęca także do dzielenia się informacjami na temat kwestii prawnych.

Praktycznie o zrównoważonym rozwoju
Autor: www.constructalia.com

Strona internetowa została ufundowana w ramach programu Unii Europejskiej "Intelligent Energy", pod zarządem Executive Agency for Competitiveness and Innovation (EACI) na rzecz Komisji Europejskiej. Program wspiera propozycję programową polityki energetycznej z listopada 2008, która zakłada osiągnięcie podstawowych założeń względem zrównoważonego rozwoju, konkurencyjności oraz gwarancji dostarczenia energii.

Celem tego programu jest wprowadzenie znacznych zmian w europejskim systemie energii, przy aktywnym zaangażowaniu władz, dostawców źródeł energii, operatorów infrastruktury, przemysłu energetycznego oraz właścicieli budynków i domów. Kluczowym zagadnieniem jest zaadaptowanie pakietu propozycji zwiększających wydajność energii, których efektem są istotne oszczędności, między innymi w budownictwie.

Redukcja zużycia energii bez zmniejszenia komfortu i jakości budynków jest kluczowym wyzwaniem. Wydajność energetyczna budynków w Europie jest obecnie określona w dyrektywie 2002/91/EC (EPBD) przyjętej 16 grudnia 2002, jako jedna z inicjatyw Wspólnoty.

 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej