Prace budowlane dla Uniwersytetu Szczecińskiego zrealizuje Skanska

2011-07-22 15:42
Budynek dydaktyczny Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, Łódź
Autor: Skanska S.A. Budynek dydaktyczny Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, również realizowany przez SKANSKA

Skanska podpisała umowę na rozbudowę i adaptację budynku biurowo-socjalnego na potrzeby Centrum Tranferu Wiedzy i Technologii. Zleceniodawcą jest Uniwersytet Szczeciński. Prace budowlane zakończą się w listopadzie 2012 roku.

Prace budowlane prowadzone przez Skanska będą realizowane dla Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji dla Sektora Usług Service Inter-Lab w Szczecinie. Projekt zostanie wykonany w formule "Zaprojektuj i Zbuduj" i współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji Uniwersytetu Szczecińskiego ma pomagać w rozwijaniu współpracy pomiędzy jednostkami naukowo-badawczymi, instytucjami otoczenia biznesu, przedsiębiorstwami oraz jednostkami administracyjnymi. W rozbudowanym przez Skanska obiekcie znajdą się siedziby Centrum Informacji Menedżerskiej, Centrum Badań i Innowacji, Centrum Przedsiębiorczości oraz Centrum Edukacji Biznesowej. Wykonawca wykona prace budowlane w zakresie adaptacji czterokondygnacyjnego budynko socjalno-biurowego.

Obiekt wykonany jest w konstrukcji szkieletowej żelbetowej. Budynek podzielony jest na trzy niezalezne segmenty, z osobną klatką schodową i szybem windowym. Inwestycja zakłada wykorzystanie konstrukcji istniejącego budynku wraz z trzonami klatek schodowych.

 - Licząc od dnia podpsiania umowy mamy pół roku, by zrealizować prace budowlane w zakresie projektowania. Nastepnie rozpoczniemy etap wykonywania robót, które zgodnie z harmonogramem powinny zakończyć sie w listopadzie 2012 roku. - wyjaśnia Maciej Długaszewski, Menedżer Projektu, Skanska.

Prace budowlane - zakres:

  • dobudowanie jednej kondygnacji,
  • połączenie budynku z siedzibą Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Uniwersytetu Szczecińskiego za pomocą parterowego łącznika,
  • usunięcie murowanych ścian osłonowych, a następnie wykonanie nowych w technologii lekkiej (szkło na profilach aluminiowych),
  • zastąpienie ścian zewnętrznych przez systemowe konstrukcje fasadowe.

W ramach realizacji Skanska zagospodaruje teren wokół obiektu, przystosowując go do nowej funkcji, po przez przebudowę istniejących ciągów komunikacyjnych. Prace budowlane w tym zakresie obejmą również uzupełnienie oświetlenia. Całkowita wartość inwestycji wynosi 31 mln złotych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej