Prace budowlane dla Uniwersytetu Szczecińskiego zrealizuje Skanska

2011-07-22 15:42
Budynek dydaktyczny Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, Łódź
Autor: Skanska S.A. Budynek dydaktyczny Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, również realizowany przez SKANSKA

Skanska podpisała umowę na rozbudowę i adaptację budynku biurowo-socjalnego na potrzeby Centrum Tranferu Wiedzy i Technologii. Zleceniodawcą jest Uniwersytet Szczeciński. Prace budowlane zakończą się w listopadzie 2012 roku.

Prace budowlane prowadzone przez Skanska będą realizowane dla Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji dla Sektora Usług Service Inter-Lab w Szczecinie. Projekt zostanie wykonany w formule "Zaprojektuj i Zbuduj" i współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji Uniwersytetu Szczecińskiego ma pomagać w rozwijaniu współpracy pomiędzy jednostkami naukowo-badawczymi, instytucjami otoczenia biznesu, przedsiębiorstwami oraz jednostkami administracyjnymi. W rozbudowanym przez Skanska obiekcie znajdą się siedziby Centrum Informacji Menedżerskiej, Centrum Badań i Innowacji, Centrum Przedsiębiorczości oraz Centrum Edukacji Biznesowej. Wykonawca wykona prace budowlane w zakresie adaptacji czterokondygnacyjnego budynko socjalno-biurowego.

Obiekt wykonany jest w konstrukcji szkieletowej żelbetowej. Budynek podzielony jest na trzy niezalezne segmenty, z osobną klatką schodową i szybem windowym. Inwestycja zakłada wykorzystanie konstrukcji istniejącego budynku wraz z trzonami klatek schodowych.

 - Licząc od dnia podpsiania umowy mamy pół roku, by zrealizować prace budowlane w zakresie projektowania. Nastepnie rozpoczniemy etap wykonywania robót, które zgodnie z harmonogramem powinny zakończyć sie w listopadzie 2012 roku. - wyjaśnia Maciej Długaszewski, Menedżer Projektu, Skanska.

Prace budowlane - zakres:

  • dobudowanie jednej kondygnacji,
  • połączenie budynku z siedzibą Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Uniwersytetu Szczecińskiego za pomocą parterowego łącznika,
  • usunięcie murowanych ścian osłonowych, a następnie wykonanie nowych w technologii lekkiej (szkło na profilach aluminiowych),
  • zastąpienie ścian zewnętrznych przez systemowe konstrukcje fasadowe.

W ramach realizacji Skanska zagospodaruje teren wokół obiektu, przystosowując go do nowej funkcji, po przez przebudowę istniejących ciągów komunikacyjnych. Prace budowlane w tym zakresie obejmą również uzupełnienie oświetlenia. Całkowita wartość inwestycji wynosi 31 mln złotych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej

Materiał sponsorowany