Potencjał inwestycyjny Dolnego Śląska - seminarium "Prospects in Dolnośląskie"

2010-04-30 12:04
Wrocław
Autor: Stanisław Klimek| UM Wrocław

"Inwestycje infrastrukturalne Aglomeracji jako impuls do dalszego rozwoju gospodarczego - nowe kierunki na regionalnym rynku" - to temat kolejnego seminarium z cyklu Prospects in Poland, które odbędzie się 13 maja, tym razem we Wrocławiu. Spotkają się przedstawiciele władz aglomeracji wrocławskiej, eksperci z dziedziny inwestycji infrastrukturalnych, specjaliści z firm zajmujący się rynkiem nieruchomości, a także krajowi i zagraniczni inwestorzy.

Jak skutecznie zarządzać przestrzenią Wrocławia i regionu w obliczu licznych inwestycji infrastrukturalnych, by mogły się one prężnie rozwijać? Jakie wyzwania i bariery czekają region Dolnego Śląska w najbliższym czasie w związku z licznie realizowanymi projektami infrastrukturalnymi? Wreszcie czy tak silna dynamika zachodzących zmian pomaga czy też przeszkadza w zrównoważonym rozwoju całej aglomeracji?  Odpowiedzi na te i inne pytania już 13 maja będą poszukiwali uczestnicy seminarium inwestycyjnego „Prospects in Dolnośląskie”. Znajdą się wśród nich przedstawiciele władz aglomeracji wrocławskiej, eksperci z dziedziny inwestycji infrastrukturalnych, specjaliści z firm zajmujący się rynkiem nieruchomości, a także krajowi i zagraniczni inwestorzy.

Pobierz zaproszenie na seminarium 13 maja 2010 roku TUTAJ

Program seminarium

Wrocław wraz z całym Dolnym Śląskiem znajduje się dziś w czołówce miejsc będących w ścisłym kręgu zainteresowania inwestorów – mówi Tomasz Gondek - dyrektor ds. projektów w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA. W Polsce, to jeden z największych rynków pracy dla specjalistów, zwłaszcza z branży IT oraz obszar skupiający największą liczbę szkół, uczelni oraz centrów usługowych, handlowych i rekreacyjnych – dodaje. Na Dolnym Śląsku rozwija się głównie przemysł motoryzacyjny, RTV i AGD, IT, finansowy i medyczny oraz inżynieria elektryczna i wojskowa. Najwięksi inwestorzy zagraniczni to m.in. LG, Toyota, Whirlpool, FagorMastercook Volvo, Toshiba, Bosch, Siemens, 3M, Google czy HP

Pomimo światowego kryzysu finansowego, w 2009 roku Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA, której głównym zadaniem jest przyciąganie bezpośrednich inwestycji zagranicznych, zakończyła sukcesem 12 ważnych projektów inwestycyjnych. W sumie deklaracje zatrudnienia przy tych inwestycjach sięgają dużo ponad 5000 osób. Do kluczowych z gospodarczego punktu widzenia  projektów w 2009 r. należały przedsięwzięcia firm IBM i McKinsey (o lokalizację tej prestiżowej inwestycji Wrocław walczył z Krakowem), ale nie zabrakło również inicjatyw z sektora produkcyjnego, np. inwestycji Autoliv czy Esplex z grupy Acer.
Impuls ten w następnych latach da zwiększone wpływy do budżetów samorządowych rzędu kilku do kilkunastu milionów złotych – ocenia Tomasz Gondek.

W trakcie majowego seminarium inwestycyjnego z pewnością nie zabraknie pytań w czym tkwi największy potencjał regionu Dolnego Śląska. Poza solidnym zapleczem infrastrukturalnym, niezaprzeczalnym atutem aglomeracji są ludzie - Wrocławskie uczelnie kształcą rocznie ponad dwadzieścia tysięcy profesjonalistów, władających biegle językiem angielskim czy niemieckim – mówi Barbara Osuchowska, Project Manager w firmie K&K Selekt Centrum Doradztwa Personalnego. To spory zastrzyk kadrowy młodej, dynamicznej i otwartej na nowe wyzwania grupy wykształconych specjalistów – dodaje.

Wrocław to miasto spotkań, także tych „po godzinach”, dlatego tuż po zakończeniu oficjalnej części seminarium organizatorzy zaplanowali wieczorny business mixer w hotelu Monopol.

Szczegółowych informacji udziela organizator Bluevine Consulting office@bluevine.pl


Serwis www.muratorplus.pl oraz katalog INWESTYCJE BUDOWLANE-murator objęły patronat medialny nad seminarium inwestycyjnym "Prospects in Dolnośląskie"

małe logo IB
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej