Potencjał inwestycyjny Dolnego Śląska - seminarium "Prospects in Dolnośląskie"
"Inwestycje infrastrukturalne Aglomeracji jako impuls do dalszego rozwoju gospodarczego - nowe kierunki na regionalnym rynku" - to temat kolejnego seminarium z cyklu Prospects in Poland, które odbędzie się 13 maja, tym razem we Wrocławiu. Spotkają się przedstawiciele władz aglomeracji wrocławskiej, eksperci z dziedziny inwestycji infrastrukturalnych, specjaliści z firm zajmujący się rynkiem nieruchomości, a także krajowi i zagraniczni inwestorzy.
Jak skutecznie zarządzać przestrzenią Wrocławia i regionu w obliczu licznych inwestycji infrastrukturalnych, by mogły się one prężnie rozwijać? Jakie wyzwania i bariery czekają region Dolnego Śląska w najbliższym czasie w związku z licznie realizowanymi projektami infrastrukturalnymi? Wreszcie czy tak silna dynamika zachodzących zmian pomaga czy też przeszkadza w zrównoważonym rozwoju całej aglomeracji? Odpowiedzi na te i inne pytania już 13 maja będą poszukiwali uczestnicy seminarium inwestycyjnego „Prospects in Dolnośląskie”. Znajdą się wśród nich przedstawiciele władz aglomeracji wrocławskiej, eksperci z dziedziny inwestycji infrastrukturalnych, specjaliści z firm zajmujący się rynkiem nieruchomości, a także krajowi i zagraniczni inwestorzy.
Pobierz zaproszenie na seminarium 13 maja 2010 roku TUTAJ
Wrocław wraz z całym Dolnym Śląskiem znajduje się dziś w czołówce miejsc będących w ścisłym kręgu zainteresowania inwestorów – mówi Tomasz Gondek - dyrektor ds. projektów w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA. W Polsce, to jeden z największych rynków pracy dla specjalistów, zwłaszcza z branży IT oraz obszar skupiający największą liczbę szkół, uczelni oraz centrów usługowych, handlowych i rekreacyjnych – dodaje. Na Dolnym Śląsku rozwija się głównie przemysł motoryzacyjny, RTV i AGD, IT, finansowy i medyczny oraz inżynieria elektryczna i wojskowa. Najwięksi inwestorzy zagraniczni to m.in. LG, Toyota, Whirlpool, FagorMastercook Volvo, Toshiba, Bosch, Siemens, 3M, Google czy HP
Pomimo światowego kryzysu finansowego, w 2009 roku Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA, której głównym zadaniem jest przyciąganie bezpośrednich inwestycji zagranicznych, zakończyła sukcesem 12 ważnych projektów inwestycyjnych. W sumie deklaracje zatrudnienia przy tych inwestycjach sięgają dużo ponad 5000 osób. Do kluczowych z gospodarczego punktu widzenia projektów w 2009 r. należały przedsięwzięcia firm IBM i McKinsey (o lokalizację tej prestiżowej inwestycji Wrocław walczył z Krakowem), ale nie zabrakło również inicjatyw z sektora produkcyjnego, np. inwestycji Autoliv czy Esplex z grupy Acer.
Impuls ten w następnych latach da zwiększone wpływy do budżetów samorządowych rzędu kilku do kilkunastu milionów złotych – ocenia Tomasz Gondek.
W trakcie majowego seminarium inwestycyjnego z pewnością nie zabraknie pytań w czym tkwi największy potencjał regionu Dolnego Śląska. Poza solidnym zapleczem infrastrukturalnym, niezaprzeczalnym atutem aglomeracji są ludzie - Wrocławskie uczelnie kształcą rocznie ponad dwadzieścia tysięcy profesjonalistów, władających biegle językiem angielskim czy niemieckim – mówi Barbara Osuchowska, Project Manager w firmie K&K Selekt Centrum Doradztwa Personalnego. To spory zastrzyk kadrowy młodej, dynamicznej i otwartej na nowe wyzwania grupy wykształconych specjalistów – dodaje.
Wrocław to miasto spotkań, także tych „po godzinach”, dlatego tuż po zakończeniu oficjalnej części seminarium organizatorzy zaplanowali wieczorny business mixer w hotelu Monopol.
Szczegółowych informacji udziela organizator Bluevine Consulting [email protected]
Serwis www.muratorplus.pl oraz katalog INWESTYCJE BUDOWLANE-murator objęły patronat medialny nad seminarium inwestycyjnym "Prospects in Dolnośląskie"