Platynowe wiertła - wyniki XI edycji

2007-05-21 13:06

Celem konkursu jest promocja nowoczesnego, najwyższej jakości budownictwa. Wyniki XI edycji zostały oficjalnie przedstawione 24 kwietnia 2007 roku. Wtedy to również ogłoszono XII edycję konkursu. Już dzisiaj wiadomo, że szykują się zmiany.

Platynowe Wiertło to cykliczny, ogólnopolski konkurs dla firm budowlanych, którego organizatorem jest firma Bosch-Elektronarzędzia. W XI edycji oceniane były te przedsiębiorstwa, które zgłosiły swoją kandydaturę do 30 września ubiegłego roku. Pod uwagę brano jednak tylko te firmy, które między 1 września 2005, a 30 września 2006 oficjalnie ukończyły i oddały do użytkowania obiekt na terenie Polski. Budynki nagradzane były w trzech kategoriach: budownictwo mieszkaniowe, budownictwo użyteczności publicznej oraz przebudowy i modernizacje.

Nagrodzone w konkursie obiekty to przykłady nowoczesnego budownictwa, wyróżniającego się jakością wykonania, ciekawą architekturą, jak również zastosowaniem nowoczesnych technologii. Pod uwagę jury brało również terminowość realizacji i dobre tempo budowy, a także uwzględnienie rozwiązań energooszczędnych i ekologicznych.

Uczestnicy kolejnej, XII edycji będą mogli zgłosić udział w nowej kategorii - obiekty inżynieryjne. W związku z tym nagrody przyznawane będą w czterech kategoriach: budownictwo mieszkaniowe, budownictwo użyteczności publicznej, przebudowy i modernizacje oraz obiekty inżynieryjne.

Do rywalizacji o nagrodę, mogą stanąć wszystkie firmy budowlane działające na rynku polskim: małe i duże, o długiej tradycji i działające od niedawna, polskie i zagraniczne. Od tegorocznej edycji, nagroda przyznawana będzie również architektowi nagrodzonego obiektu. Budynki mogą być zgłoszone przez głównego wykonawcę, inwestora lub architekta. Oceniać je będzie niezależne jury, złożone z inżynierów, architektów i dziennikarzy.

Laureaci XI edycji Platynowego Wiertła

Kategoria budownictwo mieszkaniowe

Platynowe Wiertło

Zabudowa wielorodzinna Osiedla Kabaty

Kwartał X, Warszawa ul. Wąwozowa/Rosoła
Wykonawca: UNIBEP S.A.

 

Wysoka jakość wykonania, a także użycie naturalnych materiałów wykończeniowych, zaowocowało powstaniem funkcjonalnego kompleksu mieszkaniowego. Oryginalna kompozycja roślinności oraz staranne zagospodarowanie terenu i wnętrz stworzyło osiedle przyjazne ludziom. 

Złote Wiertło

Budynek mieszkalno-usługowo-biurowy, Olsztyn ul. M. Skłodowskiej 19

Wykonawca: Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego BUDOPRZEM Sp. z o. o.

 

Wyjątkowe wkomponowanie współczesnego budynku w zabytkowe otoczenie. Godnym podkreślenia jest fakt poszanowania tradycji architektonicznej i wykorzystania szczegółów architektonicznych wzorowanych na XIXwiecznych zabytkach.

Srebrne Wiertło

Osiedle mieszkaniowe Sopocki Parkur, Sopot, ul. Łokietka 51

Wykonawca: Invest Komfort S.A.

 

 

Niestandardowe materiały wykończeniowe dla budownictwa mieszkaniowego użyte przy budowie osiedla to rzadko spotykane połączenie nowoczesności z niecodzienną estetyką wykonania. Budynek wykończono m.in. marmurowymi granitami i wyposażono w nowoczesne instalacje antywłamaniowe.

 

Kategoria budownictwo użyteczności publicznej

 

Platynowe Wiertło Biblioteka Główna Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk, ul.Bażyńskiego/Grunwaldzka

Wykonawca: Allcon S.A., Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o. o., Polnord S.A.

  Interesujące rozwiązania architektoniczne, w tym użycie prefabrykowanych konstrukcji żelbetowych jak i stworzenie zbiornika retencyjnego, to wyjątkowe połączenie nowoczesnych rozwiązań technicznych z ciekawą estetyką wykończeniową. W efekcie biblioteka charakteryzuje się wysokim standardem i funkcjonalnością.
Złote Wiertło

Sala koncertowa Akademii Muzycznej w Poznaniu "AULA NOVA", Poznań, ul. Św. Marcina 87

Wykonawca: Hochtief Polska Sp. z o. o. Oddział Poz-Building

 

 

Nieszablonowe rozwiązanie architektoniczne, ciekawe połączenie rozwiązań technicznych z nowoczesną estetyką, a także wysoki standard wykończenia złożyły się na to, iż Aula Nova jest jedynym z najciekawszych projektów architektonicznych w Polsce.
Srebrne Wiertło Hotel Qubus, Kraków
ul. Nadwiślańska 6 - Port Solny

Wykonawca: Hochtief Polska Sp. z o. o. Oddział Kpis-Cracovia

 

 

W trakcie budowy obiektu zastosowano szereg nowoczesnych technologii wykończeniowych, dzięki temu budynek doskonale wpisuje się w zabytkowe otoczenie historycznej części Krakowa. Nowoczesne elewacje nawiązują do charakterystycznego krajobrazu XIX-wiecznej zabudowy Podgórza, tym samym podnoszą jakość i znaczenie miejsca.
 Wyróżnienie

Międzynarodowe Drogowe Przejście Graniczne, Białowieża

Wykonawca: UNIBEP S.A.

 

 

Modelowe wkomponowanie budynku przejścia granicznego oraz obiektów towarzyszących w środowisko naturalne okolic puszczy Białowieskiej. Architektura całego kompleksu została dostosowana do stylu charakterystycznego dla Białowieży. Wartość projektu podnosi wysoka funkcjonalność oraz wysoki standard wykończenia.

 

Kategoria przebudowy i modernizacje

 

Platynowe Wiertło

Budynek biurowy Urzędu Skarbowego, Sopot, ul. 23 Marca 9/11

Wykonawca: Przedsiębiorstwo Budowlane "KOKOSZKI" S.A.

  Wzorcowa modernizacja zabytkowego obiektu przy użyciu nowoczesnych materiałów i najlepszych technologii w sposób szczególny przyczyniła się do ochrony przed wilgocią, ochrony cieplnej i akustycznej budynku. Na uznanie zasługuje również tempo prac wykonanych podczas modernizacji.
Złote Wiertło

Rewitalizacja wielkomiejskiej zabudowy Łodzi, Łódź, ul. Nawrot 7 

Wykonawca: Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego S.A.

 

 

Wykorzystanie unikatowych metod konserwatorskich w celu odtworzenia zabytkowych elewacji frontowych tworzących balkony i klatki schodowe. W oparciu o szczegółową analizę wyglądu historycznej zabudowy, udało się utrzymać niezwykły i zabytkowy charakter miejsca.

Wyróżnienie w konkursie Platynowe Wiertło zapewnia nie tylko nagrody rzeczowe, lecz przede wszystkim prestiż i potwierdzenie najwyższej jakości usług. W czasach silnej konkurencji jest ono znaczącą referencją przy pozyskiwaniu nowych klientów.

Do tegorocznej, dwunastej edycji, mogą być zgłaszane obiekty ukończone i oddane do użytkowania między 1 września 2006 a 30 września 2007. Zgłoszenia w czterech kategoriach: budownictwo mieszkaniowe, budownictwo użyteczności publicznej, przebudowy i modernizacje oraz obiekty inżynieryjne, będą przyjmowane do końca września 2007. Wyniki dwunastej edycji zostaną ogłoszone na początku 2008 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej