Piąta fabryka ARBETU

2008-10-02 13:46
Piąta fabryka ARBETU
Autor: ARBET Piąta fabryka ARBETU

Jeszcze na początku września miała miejsce uroczystość związana z oficjalnym otwarciem nowego zakładu producenta styropianu - spółki ARBET. To już 5 fabryka firmy, ulokowana tym razem w miejscowości Przodkowo pod Trójmiastem. Powstały zakład wyposażony jest w najnowszy i najbardziej nowoczesny park maszynowy jaki jest obecnie dostępny na rynku produkcji styropianu.

Dzięki temu firma ARBET jest w stanie dostarczać produkty styropianowe najwyższej jakości ugruntowując pozycję jednego z kluczowych producentów w branży materiałów do izolacji cieplnej. Produkcja z nowoczesnej fabryki przeznaczona jest przede wszystkim na dynamicznie rozwijający się rynek lokalny.
Lokalizacja nowej fabryki nie jest przypadkowa. Gmina Przodkowo, znalazła się ciągu ostatnich kilku miesięcy w czołówce najlepiej zarządzanych gmin w Polsce czego wyrazem jest przyznanie jej tytułów Hit 2008 za Dynamiczny Rozwój Gminy oraz miejsce w Złotej Setce Samorządów - rankingu przeprowadzonego przez gazetę Rzeczpospolita.

Na uroczystość otwarcia, oprócz przedstawicieli władz świeckich oraz kościelnych, zostali zaproszeni także klienci firmy z rejonu, który będzie zaopatrywany przez nowy zakład. Zaproszeni goście mieli okazję zapoznania się z procesem produkcji styropianu. Imprezą towarzyszącą otwarciu fabryki były wystawy zdjęć autorstwa ks. Henryka Zielińskiego prezentującego uroki ziemi kaszubskiej oraz Grzegorza Funke (współwłaściciela F.S. ARBET) od lat realizującego własny fotograficzny projekt autorski - Portret Świata. Ekspozycja zdjęć odbywała się oczywiście na odpowiednio przygotowanych blokach styropianu. 

Fabryka Styropianu ARBET to w 100% firma polska i jeden z największych producentów styropianu w Europie, o ugruntowanej pozycji na rynku, nowoczesnym zarządzaniu i produktach wysokiej jakości. Początki firmy sięgają roku 1990. Zaczynając jako firma regionalna w Koszalinie, obecnie posiada 4 fabryki: w Koszalinie (główna siedziba firmy), w Golubiu-Dobrzyniu, w Gostyniu i Jaśle. Rozlokowanie zakładów produkcyjnych pozwala na dostarczanie styropianu w dowolne miejsce w Polsce. Wyroby firmy trafiają także do krajów nadbałtyckich, Skandynawii oraz Niemiec a nawet na budowy w Irlandii i Wielkiej Brytanii.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej