Parkridge odwoła się od decyzji białostockiego sądu

2007-05-21 17:09

Deweloper nie zgadza się z rozstrzygnięciem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który oddalił skargi firmy na uchwały białostockiej Rady Miejskiej. Przyczyną konfliktu jest brak zgody miasta na budowę galerii handlowo-rozrywkowej Focus Park. Parkridge nie zamierza siedzieć z założonymi rękami i będzie odwoływał się do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Rozstrzygnięcie sądu zapadło 21 listopada 2006 roku. Wtedy to oddalone zostały skargi Focus Park Białystok sp. z o.o., spółki z grupy kapitałowej Parkridge CE Retail, na uchwały Rady Miejskiej Białegostoku. Dotyczyły one uchwalenia Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części osiedli: Sienkiewicza i Bojary w Białymstoku w rejonie ulic Jurowieckiej, Warszawskiej, Ogrodowej i Nowogródzkiej. A to właśnie tutaj miało zostać wybudowane wspomniane centrum rozrywkowo-handlowe. Zdaniem spółki uchwały Rady Miejskiej ograniczają inwestycje na tym terenie.

Z ustnego uzasadnienia wynikało, że skład orzekający zakwestionował interes prawny spółki Focus Park do zaskarżenia zarówno Studium jak i Planu Miejscowego. Wyroki sądu nie są jednak prawomocne, a przedstawiciele firmy nie zgadzają się z rozstrzygnięciami Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. - Zamierzamy wnieść skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie. W tym celu nasz pełnomocnik już złożył wnioski o pisemne uzasadnienie wyroku - mówi Magdalena Książek z Parkridge CE Retail.

Parkridge Holdings to brytyjski deweloper, specjalizujacy się w przejmowaniu starych kompleksów i przekształcaniu ich w obiekty rozrywkowe, galerie handlowe czy apartamentowce. W Polsce działa od 2003 roku i składa się z dwóch działów: Parkridge CE Retail budujący centra rozrywkowo-handlowe oraz Parkridge CE Developments, zajmujący się centrami logistycznymi. Łączna wartość wszystkich inwestycji Parkridge CE przewidzianych w Polsce w najbliższych latach wynosi ok. 2 mld zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej