Odbudujmy Malinkę

2007-06-01 16:35
Skocznia Malinka
Autor: brak danych

Miasto Wisła chcąc uhonorować sukcesy Adama Małysza podjęło się przebudowy skoczni narciarskiej Malinka. Przetarg na projekt modernizacji i przebudowy Malinki wygrała katowicka firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Technicznych Śląsk. Nowa skocznia daje nadzieję, że na następców Adama Małysza nie będziemy musieli czekać 30 lat, a Puchar Świata będzie mógł się odbywać również w Wiśle.

Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Technicznych Śląsk z Katowic wygrało przetarg na wykonawcę projektu przebudowy i modernizacji skoczni narciarskiej Malinka w Wiśle. Do przetargu zgłosiły się cztery polskie firmy, ale o wyborze zadecydowała przede wszystkim cena. Pierwszy przetarg (na projekt i wykonawcę) unieważniono, ponieważ po otwarciu kopert okazało się, że według oferentów modernizacja ma pochłonąć 16 milionów złotych, a nie jak zakładano 9 milionów złotych.


Tak będzie wyglądać ta nowoczesna skocznia K-120

W przypadku PBOiUT Śląsk cena projektu modernizacji i przebudowy skoczni wynosi 465 tysięcy złotych netto. Projekt zakłada daleko idące zmiany: powstaną trybuny na kilkanaście tysięcy widzów, a także obiekty towarzyszące. Konieczna będzie również przebudowa infrastruktury, ponieważ przez wybieg skoczni przechodzi droga wojewódzka.


Zmodernizowana skocznia spełniać będzie międzynarodowe wymogi FIS

Kolejnym etapem prowadzącym do modernizacji skoczni w Wiśle będzie ogłoszenie przez Centralny Ośrodek Sportu przetargu na wykonawcę. Nastąpi to nie wcześniej jak w czerwcu br. COS jako główny inwestor wystąpi do Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu o nową dotację. Poprzednie dofinansowanie wynosiło 5,65 milionów złotych. W ubiegłym roku ruszyła ogólnopolska akcja mająca na celu wsparcie inicjatywy modernizacji skoczni w Wiśle Malince.

Fundacja na Rzecz Rozwoju Wisły podjęła się zorganizowania i przeprowadzania zbiórki darowizn przeznaczonych na sfinansowanie tej inwestycji. Fundacji pomogą także darowizny rzeczowe w szczególności w postaci usług i materiałów budowlanych potrzebnych do realizacji inwestycji.


Fundacja na Rzecz Rozwoju Wisły, tel/fax +48 33 8577905, e-mail: [email protected]


Inwestor: Zarząd Miasta Wisła
Patronat budowy: Adam Małysz i Apoloniusz Tajner

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej

Materiał sponsorowany