Odbudujmy Malinkę

2007-06-01 16:35
Skocznia Malinka
Autor: brak danych

Miasto Wisła chcąc uhonorować sukcesy Adama Małysza podjęło się przebudowy skoczni narciarskiej Malinka. Przetarg na projekt modernizacji i przebudowy Malinki wygrała katowicka firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Technicznych Śląsk. Nowa skocznia daje nadzieję, że na następców Adama Małysza nie będziemy musieli czekać 30 lat, a Puchar Świata będzie mógł się odbywać również w Wiśle.

Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Technicznych Śląsk z Katowic wygrało przetarg na wykonawcę projektu przebudowy i modernizacji skoczni narciarskiej Malinka w Wiśle. Do przetargu zgłosiły się cztery polskie firmy, ale o wyborze zadecydowała przede wszystkim cena. Pierwszy przetarg (na projekt i wykonawcę) unieważniono, ponieważ po otwarciu kopert okazało się, że według oferentów modernizacja ma pochłonąć 16 milionów złotych, a nie jak zakładano 9 milionów złotych.


Tak będzie wyglądać ta nowoczesna skocznia K-120

W przypadku PBOiUT Śląsk cena projektu modernizacji i przebudowy skoczni wynosi 465 tysięcy złotych netto. Projekt zakłada daleko idące zmiany: powstaną trybuny na kilkanaście tysięcy widzów, a także obiekty towarzyszące. Konieczna będzie również przebudowa infrastruktury, ponieważ przez wybieg skoczni przechodzi droga wojewódzka.


Zmodernizowana skocznia spełniać będzie międzynarodowe wymogi FIS

Kolejnym etapem prowadzącym do modernizacji skoczni w Wiśle będzie ogłoszenie przez Centralny Ośrodek Sportu przetargu na wykonawcę. Nastąpi to nie wcześniej jak w czerwcu br. COS jako główny inwestor wystąpi do Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu o nową dotację. Poprzednie dofinansowanie wynosiło 5,65 milionów złotych. W ubiegłym roku ruszyła ogólnopolska akcja mająca na celu wsparcie inicjatywy modernizacji skoczni w Wiśle Malince.

Fundacja na Rzecz Rozwoju Wisły podjęła się zorganizowania i przeprowadzania zbiórki darowizn przeznaczonych na sfinansowanie tej inwestycji. Fundacji pomogą także darowizny rzeczowe w szczególności w postaci usług i materiałów budowlanych potrzebnych do realizacji inwestycji.


Fundacja na Rzecz Rozwoju Wisły, tel/fax +48 33 8577905, e-mail: skocznia@wisla.pl


Inwestor: Zarząd Miasta Wisła
Patronat budowy: Adam Małysz i Apoloniusz Tajner

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej