O najważniejszym w Polsce, czyli o PO IiŚ

2010-02-02 14:23
Konferencja Realizacja projektów infrastrukturalnych w ramach PO IiŚ (27 stycznia 2010, Warszawa)
Autor: Ministerstwo Infrastruktury

"To przyjemność spotkać się z tymi, którzy realizują najważniejszy program inwestycyjny w Polsce. Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko pozwoli na zasilenie polskiej gospodarki 27 mld euro, z czego 19 mld euro będzie pochodziło z funduszy unijnych" - powiedział minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, otwierając konferencję "Realizacja projektów infrastrukturalnych w ramach PO IiŚ na lata 2007–2013", (27 stycznia 2010, Warszawa).

Jak zauważył minister C. Grabarczyk, wartość podpisanych umów przekracza obecnie 31 mld zł.
- W ubiegłym roku 3,1 mld zł wróciło z Brukseli do polskiego budżetu i go w ten sposób zasiliło. Stało się to kołem zamachowym do działań, jakie zostaną podjęte w 2010 roku – powiedziała Partycja Wolińska–Bartkiewicz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury.
Minister C. Grabarczyk dodał, że otrzymane z budżetu UE 3,1 mld zł to jedna z głównych przyczyn, dla których Polska dobrze poradziła sobie w dobie kryzysu.

Podczas konferencji, podzielonej na dwa bloki tematyczne: jeden dotyczący budowy dróg, a drugi - infrastruktury kolejowej, zaprezentowane zostały plany rozwoju inwestycji infrastrukturalnych w ramach PO IiŚ oraz dotychczasowe doświadczenia. Jarosław Pasek, dyrektor Departamentu Funduszy UE w Ministerstwie Infrastruktury podkreślał, iż w obecnej perspektywie finansowej mamy do dyspozycji aż 19,4 mld euro, czyli pięć razy więcej środków finansowych niż w latach ubiegłych. 58% z nich przeznaczonych zostało na drogi.

Na konferencji obecni byli przedstawiciele administracji rządowej, beneficjentów i firm wykonawczych, a także eksperci związani z realizacją projektów drogowych i kolejowych. Jej celem było zaprezentowanie możliwości, jakie stwarzają firmom wykonawczym inwestycje infrastrukturalne finansowane ze środków unijnych.

Prezentacje:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej