O izolacyjności suchej zabudowy

2009-04-14 12:00

Polskie Stowarzyszenie Gipsu zaprasza 17 kwietnia - w ramach Ogólnopolskich Targów Budowlanych MUREXPO 2009 (Warszawa, Torwar) - na konferencję branżową poświęconą izolacyjności akustycznej i przeciwogniowej w systemach suchej zabudowy.

Gips jest materiałem niepalnym i znakomicie sprawdza się w zabezpieczeniach ognioochronnych. W swojej strukturze zawiera ok. 20% chemicznie związanej wody, która pod wpływem działania ognia ulega odparowywaniu i tym samym pochłania dużą ilość energii powstającej w trakcie pożaru. W celu zwiększenia odporności płyt gipsowo-kartonowych na działanie ognia zmodyfikowano ich rdzeń gipsowy przez dodanie do niego ciętego włókna szklanego. Uzyskano w ten sposób płyty ognioochronne, które charakteryzują się również większą sztywnością.
Dla poprawy parametrów akustycznych ścian, producenci materiałów gipsowych zalecają mokre tynki, natryskiwane na ściany stawiane w technologii mokrej. Z kolei technologie sufitów łamanych i giętych pozwalają na tworzenie różnych kształtów powierzchni odbijających dźwięk - powierzchnie ukształtowane pod różnymi kątami pozwalają na tworzenie płaszczyzn rozpraszających dźwięk w pomieszczeniu przez co powstaje odpowiednie dyfuzyjne pole akustyczne.

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną rozwiązania dla budownictwa mieszkaniowego wielo- i jednorodzinnego. Wezmą w niej udział doradcy techniczni wiodących producentów płyt gipsowo-kartonowych: Lafarge, Norgips, Saint Gobain/Rigips.
Początek konferencji - godzina 12.00.

Izolacyjność płyt g-k
Autor: Stowarzyszenie Polski Cement Płyta g-k podczas badania ognioochronności w Instytucie Techniki Budowlanej w Warszawie.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej

Materiał sponsorowany