O energooszczędności we Wrocławiu

2008-11-03 15:45
IV Międzynarodowe Dni Domów Pasywnych
Autor: Biuro Projektowe Lipińscy Domy IV Międzynarodowe Dni Domów Pasywnych

Kolejna Akademia Energooszczędności, zaplanowana na 6 listopada 2008 roku we Wrocławiu, jest wprawdzie skierowana do inwestorów indywidualnych, ale na wydarzenie można też spojrzeć od drugiej strony. To okazja, by zobaczyć, jakie firmy działają w branży, jakie mają problemy, można też porozmawiać z ekspertami.

Akademia będzie się odbywać równolegle do VII Europejskich Dni Oszczędzania Energii i V Międzynarodowych Dni Otwartych Domów Pasywnych. Organizatorzy - biuro projektowe Lipińscy Domy - przedstawiają ją jako cykl szkoleń poświęconych tematyce energooszczędności w budownictwie. Po raz pierwszy Akademia Energooszczędności odbyła się w marcu tego roku i zaproszono na nią firmy wykonawcze i architektów z całej Polski.

Tym razem uczestnicy uzyskają odpowiedzi na pytania:

  • jakie rozwiązania mogą przynieść optymalne korzyści przy jak najmniejszym nakładzie finansowym?
  • jak takie rozwiązania wpłyną na lepszy komfort cieplny i klimat w domu?
  • czy dom znacznie zyska na wartości?
  • czego wymagać od wykonawcy?
  • jak uniknąć podejmowania pochopnych decyzji w trakcie realizacji?
  • jakie są doświadczenia firm wykonawczych i inwestorów, którzy już zbudowali domy energooszczędne?

Właściciele biura, Ludwika i Miłosz Lipińscy zasłynęli jako autorzy pierwszego w Polsce domu pasywnego. Powstał on w Smolcu pod Wrocławiem, a po raz pierwszy został udostępniony w listopadzie 2007 roku. Lipińskim udało się pogodzić dwie rzeczy: wytyczne projektowe dla budownictwa pasywnego dostosowali do polskiego klimatu, a dom wznieśli z materiałów, które są osiągalne na polskim rynku. Budynek ma 130 mkw. powierzchni, a roczny koszt ogrzewania kształtuje się w granicach 400 zł. Jest to możliwe m.in. dzięki 30-centymetrowej warstwie styropianu na ścianach i dachu, trzyszybowym oknom i systemowi wentylacji z rekuperatorem. Dom będzie można oglądać 7 i 8 listopada, w ramach światowych Dni Otwartych Domów Pasywnych.

Terminy kolejnych akademii - już wkrótce na stronie organizatorów www.lipinscy.pl.

Lipinscy_dojazd
Autor: Lipińscy DOMY Smolec k/ Wrocławia, ul. Cisowa 1 - MAPA DOJAZDU

listopad 2008 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej