O domu bez rachunków na Kongresie PORTPC

2019-01-18 12:44
Kongres PORTPC 2019
Autor: PORTPC

„Dom bez rachunków” to hasło przewodnie VII Kongresu Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORTPC), który odbędzie 28 lutego 2019 w Kielcach, w ramach Targów ENEX Nowa Energia

Do udziału w kongresie organizatorzy zapraszają przedstawicieli organizacji branżowych, instytucji związanych z rozwojem rynku pomp ciepła w Polsce, przedstawicieli samorządów, przedstawicieli branży grzewczej oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką efektywnych budynków przyszłości. Kongresy PORTPC to najważniejsze doroczne wydarzenia dla branży pomp ciepła. Spotkania (co roku gromadzą po ok. 300 osób) integrują środowisko, są platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy specjalistami. Głównym tematem najbliższego VII Kongresu PORTPC 2019 jest „budynek bez rachunków” z pompami ciepła i fotowoltaiką. Będzie też mowa o zastosowaniu i znaczeniu pomp ciepła w przemyśle oraz o efektywnej elektryfikacji ogrzewania jako najskuteczniejszym kierunku dekarbonizacji w Unii Europejskiej. Na kongresie przedstawione zostaną także aktualne informacje o programie „Czyste Powietrze”.

Pompy ciepła i fotowoltaika

Wraz z kongresem PORTPC rozpocznie się kampania informacyjna „Dom bez rachunków”. Jedną z najszybciej rozwijających się technologii w świecie energetyki są instalacje fotowoltaiczne. Zastosowany w Polsce system rozliczeń energii elektrycznej opierający się o system upustów promuje stosowanie pomp ciepła w budynkach jako urządzeń zwiększających zużycie energii, co pozwala na powstawanie budynków bez rachunków za zużytą energię elektryczną, ogrzewanie, ciepłą wodę i chłodzenie. W trakcie kongresu przedstawione zostaną praktyczne narzędzia pomagające zaprojektować i dobrać takie instalacje.

Na kongresie nie zabraknie gości specjalnych i wybitnych specjalistów. W panelu dedykowanym jakości powietrza weźmie udział m.in. minister Piotr Woźny, pełnomocnik premiera ds. programu „Czyste Powietrze”. Dr Christian Schnell, wiceprezes Instytutu Jagiellońskiego, przedstawi sytuację w zakresie realizacji celu OZE 2020 i 2030 i jego wpływie na rozwój branży pomp ciepła w najbliższych latach. Z kolei Pál Kiss, prezes węgierskiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła (MAHŐSZ), podzieli się m.in. wiedzą o pompach ciepła dużej mocy w przemyśle i ciepłownictwie oraz perspektywach rozwoju branży. A praktyczne wskazówki dotyczące projektowania, doboru i montażu instalacji fotowoltaicznych w budynkach jednorodzinnych omówi Bogdan Szymański, prezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej Polska PV. Podczas kongresu zostanie rozstrzygnięty konkurs na najlepsze zastosowanie pomp ciepła w przemyśle (więcej o konkursie na www.portpc.pl/konkurs).

Szczegółowe informacje dotyczące Więcej na informacji o kongresie i rejestracji na wydarzenie na stronie www.portpc.pl/kongres.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej

Materiał sponsorowany