Nowy partner Habitat for Humanity

2007-09-14 12:12

Do grona głównych partnerów fundacji Habitat for Humanity dołączył największy w Polsce producent betonu komórkowego. Przez najbliższe miesiące tysiące bloczków przejdzie przez ręce wolontariuszy budujących kolejne domy nadziei.

Pewnego dnia (w 1976 r.) milioner Millard Fuller rozdał cały swój majątek biednym i wraz z żoną Lindą założył organizację pozarządową Habitat for Humanity International (USA). Wtedy to powstała koncepcja trwałej pomocy ubogim, żyjącym w złych warunkach mieszkaniowych. Obecnie HfH, jako dobroczynna fundacja chrześcijańska, działa w 100 krajach, dzieki niej dach nad głową otrzymało milion sób. W Polsce, do tej pory, pomoc otrzymało 71 rodzin. Zasada jest prosta: 10 % wkładu finansowego i gotowość do partnerstwa w budowaniu swojego mieszkania i mieszkań innych rodzin habitatowskich. I nie jest to fikcja.
Dziś do budujących domy nadziei dołącza SOLBET, producent betonu komórkowego. Kompletny system firmy pozwala budować domy szybko, solidnie i niedrogo. Bloczki, płytki, kształtki U, zaprawa klejowa do murowania na cienką spoinę oraz nadproża zbrojone z betonu komórkowego to elementy spójne i dopasowane, znacznie ułatwiające pracę wykonawcom.

 

Inspiracją do rozpoczęcia współpracy był dzień, w którym na placu budowy w podwarszawskim Głoskowie zebrała się grupa wolontariuszek, by w ramach programu "Women Build" pracować przy budowie domu dla jednej z potrzebujących rodzin. Wśród pracujących pań znalazły się tenisistki i dziennikarki. Przy tym projekcie system SOLBET sprawdził się idealnie, skłoniło to obie strony do kontynuacji współpracy.
W ślad za budującymi kobietami ruszają kolejne projekty, w których zostanie zastosowany system SOLBET. Trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy budynku wielorodzinnego w podwarszawskim Józefosławiu. Następne projekty są w fazie przygotowań. Warto się przyłączyć!
W Polsce pomoc HfH kierowana jest do osób, których dochody kształtują się poniżej 70% średniego w danym regioniedochodu na rodzinę. Rodziny muszą jednak wykazywać finansową możliwość spłacania kosztu mieszkania w nieoprocentowanych ratach miesięcznych, przez 20 lat. Miesięczna spłata pożyczki rodziny partnerskiej trafia do obrotowego Funduszu dla Ludzkości (Revolving Fund for Humanity), który wykorzystywany jest do budowy następnych mieszkań.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej

Materiał sponsorowany