Nordea w Atrium Centrum

2007-05-22 18:45
Atrium
Autor: brak danych

Spółki grupy Nordea wynajęły razem około 1.700 m kw. powierzchni biurowej w warszawskim biurowcu klasy A - Atrium Centrum. W obiekcie zostaną skonsolidowane biura centrali Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A, Nordea Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A. oraz NL Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.

Po przeniesieniu ww. spółek do Atrium Centrum, firmy z grupy znajdą się pod jednym dachem. Tuż obok, w Atrium Tower ma już swoją siedzibę oddział Nordea Bank. Grupa Nordea to skandynawska instytucja finansowa obsługująca ponad 11 mln klientów z aktywami 321 mld Euro i zyskiem netto 2,2 mld Euro w 2005 roku. Na polskim rynku za ubiegły rok towarzystwo zebrało 365 mln zł składki brutto i znajduje się w gronie 10 największych ubezpieczycieli na życie.
Spółki Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A., Nordea Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A. oraz NL Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. są częścią Grupy Nordea - największej skandynawskiej instytucji finansowej, obsługującej ponad 11 mln klientów z aktywami 321 mld Euro i zyskiem netto 2,2 mld Euro w 2005 roku. Towarzystwo jest jednym z najszybciej rozwijających się na polskim rynku pod względem dynamiki wzrostu. Za rok 2005 zebrało 365 mln zł składki brutto. Znajduje się w gronie 10 największych ubezpieczycieli na życie w Polsce
- Konsolidacja firm w jednej lokalizacji jest jednym z trendów, które obserwujemy obecnie na rynku wynajmu powierzchni biurowych - mówi Anna Kot, dyrektor działu powierzchni biurowych Jones Lang LaSalle, doradcy Nordea w transakcji. - Dynamicznie rozwijające się firmy potrzebują coraz więcej przestrzeni, nie mieszcząc się w ramach dotychczas zajmowanych obiektów. Dotyczy to w szczególności takich przypadków, gdy firmy w ramach jednej grupy są zlokalizowane w różnych budynkach, a nawet w różnych częściach miasta. Ponadto, centrum nadal pozostaje bardzo konkurencyjnym rynkiem dla najemców. W przypadku Atrium Centrum udało nam się dla firm z grupy Nordea znaleźć efektywną powierzchnię biurową o wysokim standardzie i na atrakcyjnych warunkach - dodaje Anna Kot.

Przeniesienie się do jednej lokalizacji umożliwi Nordea zgromadzenie w jednym miejscu wszystkich polskich spółek związanych z ubezpieczeniami na życie i ubezpieczeniami emerytalnymi. - Wybraliśmy Atrium Centrum ze względu na centralną lokalizację, umożliwiającą nam poruszanie się w sektorze finansowym - mówi Allan Polack, przewodniczący Rady Nadzorczej Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.
Atrium Centrum to budynek klasy A, wybudowany przez firmę Skanska. Zlokalizowany jest przy Al. Jana Pawła II w centrum Warszawy. Obiekt oferuje 16 000 m kw. powierzchni biurowej i handlowej wraz z 220 miejscami postojowymi na podziemnym parkingu. Lokalizacja umożliwia dogodny dojazd, zarówno komunikacją publiczną, samochodem, jak również jest łatwo dostępna dla pieszych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej