Nietypowe skutki łagodnej zimy

2007-05-22 13:42

Już od 40 lat Plannja pracuje na markę wiodącego producenta cienkich blach powlekanych dla budownictwa. Pierwsze wyroby (blachodachówki, systemy orynnowania, kominki, blachy płaskie i trapezowe, akcesoria) trafiły do Polski w 1994 roku i od tamtej pory zdobywają na rynku swoich zwolenników.

Do 2006 roku był to wyłącznie import. Jednak stale rosnące zainteresowanie wyrobami doprowadziło w końcu do uruchomienia przez Plannję Sp. z o.o. linii produkcyjnej blachodachówek, a rok później, akurat na 40-lecie firmy, otwarto fabrykę w Warszawie. Co ciekawe, u źródła tej inwestycji leży ubiegłoroczna łagodna zima, podczas której nie załamał się sezon budowlany, a roboty dachowe i elewacyjne szły pełną parą.

Otwarcie nowej fabryki (w której na razie stoi jedna linia produkcyjna, ale wkrótce montowana będzie druga) było również okazją do zaprezentowania nowości.

 

Plannja 55 - to seria nowych profili, nazwanych przez firmę - tradycyjnymi, ze względu na kształt, do którego mają ponoć sentyment projektanci i klienci starszego pokolenia. Na dachy izolowane przeznaczona jest Plannja 55F, natomiast Plannja 55 i 55R na dachy nieizolowane. Na elewacjach można zastosować wszystkie rodzaje profili serii Plannja 55.


Plannja 55


Plannja 55R


Plannja 55F

 

Nowy uchwyt do rury spustowej - wykonany z jednego kawałka blachy i konstrukcji ułatwiającej montaż i w razie potrzeby demontaż obręczy, bez uszkodzenia materiału.


Uchwyt 222


Uchwyt 223

Poszerzono kolorystykę wyrobów - teraz 24 odcienie, w ciekawych seriach charakteryzowanych barwami natury (podzielone na grupy: kolory łąk i zbóż, lasu i drewna oraz wody i kamieni).

I jeszcze jedna informacja. Już niedługo wszystkie powłoki (np. Poliester mat czy Plastisol) zostaną zastąpione powłoką Hard Coat.

Jest to powłoka dwuwarstwowa z poliestru typu "high build" oraz farby podkładowej. Ten nowoczesny system powlekania zapewnia wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne przy jednoczesnej stabilności kolorów. Zamówienia na profile z dotychczasowymi powłokami będą przyjmowane i realizowane tylko do końca roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej