Nice zdobywa rynek rosyjski

2008-06-27 16:58

Jedna z największych firm w swojej branży (z obrotami na poziomie 100 mln euro), obecna na wszystkich niemal rynkach, m.in. w Australii, Singapurze, Chinach, Izraelu, Republice Południowej Afryki, Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej oraz w całej Europie - właśnie ogłosiła otwarcie nowego oddziału na rynku rosyjskim, w Moskwie. Nice Rosja jest tym samym 15 oddziałem Nice SA na świecie.

Obecność na jednym z bardziej strategicznych światowych rynków, jakim jest Rosja, podyktowana jest strategią internacjonalizacji, przyjętą w chwili wejścia spółki Nice na giełdę .

Sektor automatyki dla domu rozwija się w ostatnich latach w Rosji bardzo dynamicznie i przewiduje się, że ten pozytywny trend utrzyma się przez kilka kolejnych lat. Dotyczy to w dużej mierze automatyki marki Nice i nic nie wskazuje na to, aby sytuacja ta uległa zmianie. Co więcej, na rosyjskim rynku wyraźnie wyłania się grupa konsumentów doceniających produkty produkcji włoskiej pod względem ich komfortu, technologii i oryginalnego designu, których Nice jest dostawcą na całym świecie.

Spółka Nice SA, założona w latach 90., notowana na włoskiej giełdzie papierów wartościowych, działa w sektorze automatyki dla domu (automaty do bram wjazdowych, garażowych, szlabanów, silników do rolet okiennych oraz markiz), systemów automatyki z zasilaniem słonecznym i od 2008 roku także bezprzewodowych systemów alarmowych. Nice eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów, dzięki czemu udział eksportu w bilansie sprzedaży spółki wynosi ponad 80%.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej