Neoweb ratuje mecz Orange Ekstraklasy

2008-04-11 14:23
Neoweb ratuje mecz Orange Ekstraklasy
Autor: PRS Poland Neoweb ratuje mecz Orange Ekstraklasy

Ustabilizowanie podłoża na stadionie Polonii Bytom pozwoliło na rozegranie meczu 23. kolejki Orange Ekstraklasy pomiędzy Polonią Bytom i Wisłą Kraków. Kilka dni wcześniej wojewoda śląski zamknął stadion Polonii jako nieprzygotowany do organizacji spotkania podwyższonego ryzyka. Zastosowanie komórkowego systemu ograniczającego NeowebTM umożliwiło wybudowanie drogi dojazdowej dla specjalistycznych pojazdów dbających o bezpieczeństwo kibiców. Realizacja projektu w czasie 24 godzin dała szansę na ponowne otwarcie stadionu i organizację meczu.

- Stadion Polonii Bytom znajduje się w niecce, w której na skutek warunków pogodowych zebrała się znaczna ilość wody - mówi Piotr Stępień, National Manager PRS Poland. - Grunt stracił stabilność i uniemożliwił zastosowanie pojazdów wyposażonych w armatki wodne. Dzięki wykorzystaniu geokomórek udało się w ciągu jednej doby wybudować drogę i mecz mógł się odbyć zgodnie z wyznaczonym terminem - dodaje.

Na dzień przed zaplanowanym meczem, wizytę złożyli przedstawiciele władz województwa i policja. Zgodnie stwierdzono, że wszystkie zalecenia zostały wykonane i stadion miejski został dopuszczony dla publiczności - 28 marca o godzinie 20:00 mecz Polonii Bytom i lidera Orange Ekstraklasy odbył się więc zgodnie z założeniami, a kibice mogli dopingować drużynę na własnym stadionie.

PRS, światowy producent systemów stabilizacji gruntu, rozwija działalność w Polsce od 2006 r. jako PRS Poland. Firma oferuje produkty inżynierskie, systemy geotechniczne, a także pełen zakres usług projektowych, wdrożeniowych oraz praktycznego nadzoru w terenie. Firma wytwarza system NeowebTM, który znajduje zastosowanie m.in: w budowie infrastruktury drogowej, kolejowej oraz w zabezpieczeniach gruntu, ochrony skarp i kanałów, zbiorników, składowisk i ścian oporowych. PRS ma oddziały w Anglii, Hiszpanii i w Polsce. Firma od wielu lat przewodzi w badaniach nad stabilizacją gruntu oraz w rozwoju innowacji sprawdzonych w ponad 40 krajach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej