Historia informatorów sięga 1995 roku, wówczas pojawiły się pierwsze ich egzemplarze dodawane do miesięcznika „Murator”. W formie książkowej „Informator Budowlany-murator” po raz pierwszy został wydany w 1997 roku. 5 lat później podzielono go na trzy niezależne tytuły: „Konstrukcje, Izolacje, Chemia, Wykończenie”, „Pokrycia Dachowe i Akcesoria”, „Stolarka Otworowa i Akcesoria”, zaś w 2001 wydzielono „Informator Instalacyjny-murator”. Te cztery autonomiczne grzbiety od lat stanowią cenne źródło wiedzy dla konstruktorów, inżynierów, architektów, projektantów i wykonawców.
Informatory powstały by ułatwić orientację na polskim rynku wyrobów, a także producentów, przedstawicieli i dystrybutorów materiałów budowlanych, instalacyjnych, wykończeniowych oraz wyposażenia wnętrz użyteczności publicznej. Ich główną zaletą jest uporządkowana i przejrzysta forma. Trzon stanowią prezentacje ofert firm, na które składają się opisy wyrobów, zdjęcia, rysunki i schematy, a także kod 2D, umożliwiający przejście do teczki firmy w serwisie Tuznajdziesz.pl. Istotnym elementem są artykuły merytoryczne pisane przy współpracy zarówno ze stowarzyszeniami, jak i specjalistami z danych dziedzin, indeksy nowości, a także rozbudowane indeksy produktów, stanowiące jednocześnie kompleksowy przegląd firm działających w branży.
Od edycji 2015 informatory dostępne są także w wersji cyfrowej. Do dyspozycji czytelników oddane zostały wygodne e-książeczki, które można przeglądać na komputerze, a także aplikacje na tablety i smartfony (oparte na systemie iOS oraz Android). Dostępy do wydań cyfrowych dołączane są do zakupionego pakietu tytułów drukowanych.