Najlepsi budowlańcy w Polsce na targach BUDMA 2024. Trwa kultowy turniej "Złota Kielnia"

2024-01-31 11:41

- Jesteście najlepszymi facetami, jeżeli chodzi o prace budowlane w Polsce! - podkreśla Krystyna Karpińska, przewodnicząca Komitetu Głównego. W programie tegorocznej edycji Targów BUDMA znajdziemy finał Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia" oraz Galę Laureatów Turnieju. 36 młodych mężczyzn właśnie rozpoczyna prace! Zobacz naszą fotorelację!

Spis treści

  1. "Złota Kielnia" - konkurs z 50-letnią tradycją
  2. Kto bierze udział w konkursie?
  3. Finał centralny "Złotej Kielni"

"Złota Kielnia" - konkurs z 50-letnią tradycją

31 stycznia na targach BUDMA ruszył konkurs "Złota Kielnia". Branżowe wydarzenie organizowane jest już od ponad 50 lat. Dla uczniów szkół branżowych to szansa na sprawdzenie swoich umiejętności praktycznych, wiedzy, ale także możliwość integracji z innymi uczniami.

52. Finał Centralny Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia" potrwa do 2 lutego. Pracę uczniów możemy obserwować w pawilonie 3A. Natomiast 2 lutego w pawilonie 10, odbędzie się rozstrzygnięcie i podsumowanie turnieju.

- 36 najlepszych mężczyzn z całego kraju - możecie być z siebie dumni! Sukces już osiągnęliście. Nawet szóste miejsce jest wielkim wyróżnieniem oraz daje zwolnienie z egzaminu pisemnego na koniec trzeciej klasy - podkreśla Krystyna Karpińska.

Finał 52. edycji Turnieju Budowlanego Złota Kielnia na Targach BUDMA 2024
Autor: Szymon Starnawski/Grupa Murator Grupa Murator jest patronatem wydarzenia od ponad dekady. Na zdjęciu Monika Kaczkan, Krystyna Karpińska i Krzysztof Maliszewski

Kto bierze udział w konkursie?

Turniej odbywa się na etapie szkolnym, okręgowym i centralnym. W etapie okręgowym rozgrywanym w:

  • Gliwicach,
  • Mińsku Mazowieckim,
  • Lublinie,
  • Kędzierzynie Koźlu,
  • Poznaniu
  • i Toruniu, bierze udział po dwóch najlepszych uczniów z danej szkoły w poszczególnych zawodach.

Finał centralny "Złotej Kielni"

Po sześciu najlepszych uczestników eliminacji okręgowych uczestniczy w finale centralnym. Przeprowadzany jest na zasadach obowiązujących podczas egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Jak wyjaśniają organizatorzy, część pisemna trwa 60 minut i składa się z 40 pytań zamkniętych testowych z jedną poprawną odpowiedzią. Część praktyczna trwa 600 minut i polega na wykonaniu zadania praktycznego, którego ocenie podlegają jego pośrednie i końcowe etapy.

Finał konkursu trwa cztery dni i rozgrywany jest w sześciu kategoriach:

  • monter suchej zabudowy,
  • malarz-tapeciarz,
  • monter instalacji sanitarnych,
  • murarz-tynkarz,
  • dekarz
  • oraz wykonawca robót posadzkarsko-okładzinowych.

Dzięki formule konkursu, która jest zbliżona do zewnętrznych egzaminów zawodowych, uczniowie mogą sprawdzić swoje przygotowanie do podjęcia pracy w zawodzie.

Zobacz zdjęcia z wydarzenia, nad którym mamy patronat!

Rozmowy Muratora: Janusz Komurkiewicz, POiD, Fakro
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej