Na Budmie trzeba być

2009-12-15 16:07
Budma promuje nowe trendy
Autor: Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o.

Ruszyły pierwsze w tym roku targi branży budowlanej - Budma 2010. Targi potrwają do piątku i będą obfite również w liczne imprezy towarzyszące. Przedstawiamy kolejne nowości produktowe...

Będą to bezpieczne dla człowieka, ekologiczne materiały budowlane, technologie zapewniające wysoką sprawność energetyczną, komfort i funkcjonalność budynku przy zminimalizowaniu skutków jego oddziaływania na środowisko naturalne, projektowanie w harmonii z kontekstem kulturowym i krajobrazowym – to są również główne elementy zrównoważonego budownictwa, będącego tematem przewodnim zbliżającej się dziewiętnastej edycji targów budowlanych w Poznaniu (19-22 stycznia).

BUDMA 2010
Autor: Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o.

BudShow czyli dom zrównoważony
W ramach projektu BudShow na targach wybudowany zostanie modelowy dom spełniający wymogi zrównoważonego budownictwa, czyli ekologiczny, ergonomiczny, ekonomiczny, energooszczędny, zasilany energią odnawialną, niezanieczyszczający otoczenia i gwarantujący domownikom komfortowy wypoczynek i zdrowe warunki życia. Do budowy zastosowane zostaną tradycyjne materiały w połączeniu w nowoczesną technologią. Atrakcyjna formuła BudShow umożliwia wystawcom innowacyjną, dynamiczną formę prezentowania produktów, a zwiedzającym aktywny udział w projekcie, obserwację na żywo procesu powstawania domu, zapoznanie się z produktami, technologiami i ich prawidłową aplikacją oraz ocenę gotowej do zamieszkania części budynku.

Budownictwo pasywne
Czy ogrzewanie domu o powierzchni 150 m2 może kosztować mniej niż 300 zł rocznie? Tak, jeśli budynek zaprojektujemy i wybudujemy lub wyremontujemy w zgodzie z zasadami budownictwa pasywnego. Domy pasywne są najnowszą generacją budynków energooszczędnych, w których komfortowy mikroklimat może być utrzymywany bez oddzielnego aktywnego systemu ogrzewania, czy też klimatyzacji. Dom sam się ogrzewa i chłodzi, stąd nazwa "pasywny". Zalety budowy domów w tej zgodnej z ideą zrównoważonego budownictwa technologii prezentowane będą podczas Budmy w ramach specjalnej ekspozycji firm oferujących materiały i technologie stosowane w budownictwie pasywnym oraz dwudniowego cyklu seminariów i prezentacji Forum Budownictwa Pasywnego. Podczas forum przedstawione zostaną udane realizacje budynków wykonanych w tej technologii w różnych krajach Europy oraz jej techniczne uwarunkowania. Omówione zostaną także sposoby finansowego wspierania budownictwa pasywnego. Projekt „Budownictwo Pasywne" Międzynarodowe Targi Poznańskie realizują wraz z Polskim Instytutem Budownictwa Pasywnego.

Wioska Domów Drewnianych
Drewno jako naturalny materiał budowlany ma w koncepcji zrównoważonego budownictwa miejsce szczególne. Wnętrza domów drewnianych mają niepowtarzalny klimat, działający na człowieka kojąco. Co istotne, budynki z drewna są w pełni biodegradowalne, a więc wyjątkowo przyjazne dla środowiska. Przykłady najnowocześniejszych rozwiązań stosowanych w budownictwie drewnianym będzie można zobaczyć w ramach ekspozycji specjalnej Wioska Domów Drewnianych. Na głównym placu targów staną domy z drewna wybudowane w różnych technologiach. Pod patronatem Stowarzyszenia Domów Drewnianych powstanie np. dom modelowy w technice szkieletowej.

Platforma spotkań i edukacji
Wyjątkowo bogaty program targów Budma jest jedyną w swoim rodzaju okazją do spotkań i wymiany doświadczeń między specjalistami z branży budowlanej oraz cenne źródło wiedzy o najnowszych technologiach i trendach w sektorze budowlanym. Organizatorzy już dziś zapraszają do udziału w seminariach i innych wydarzeniach przygotowywanych z myślą o poszczególnych grupach zwiedzających, jak Dzień Inżyniera Budownictwa, Dzień Urbanisty, Dzień Dekarza czy Dzień Architektury, w którym swój udział zapowiedział m. in. prof. Jan Gehl z Danii, uznany autorytet w dziedzinie kształtowania przestrzeni publicznej. Seminarium dla branży okiennej przygotowuje Instytut Techniki Budowlanej.

PLAN EKSPOZYCJI

Więcej informacji: www.budma.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej