Na Budmie trzeba być

2009-12-15 16:07
Budma promuje nowe trendy
Autor: Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o.

Ruszyły pierwsze w tym roku targi branży budowlanej - Budma 2010. Targi potrwają do piątku i będą obfite również w liczne imprezy towarzyszące. Przedstawiamy kolejne nowości produktowe...

Będą to bezpieczne dla człowieka, ekologiczne materiały budowlane, technologie zapewniające wysoką sprawność energetyczną, komfort i funkcjonalność budynku przy zminimalizowaniu skutków jego oddziaływania na środowisko naturalne, projektowanie w harmonii z kontekstem kulturowym i krajobrazowym – to są również główne elementy zrównoważonego budownictwa, będącego tematem przewodnim zbliżającej się dziewiętnastej edycji targów budowlanych w Poznaniu (19-22 stycznia).

BUDMA 2010
Autor: Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o.

BudShow czyli dom zrównoważony
W ramach projektu BudShow na targach wybudowany zostanie modelowy dom spełniający wymogi zrównoważonego budownictwa, czyli ekologiczny, ergonomiczny, ekonomiczny, energooszczędny, zasilany energią odnawialną, niezanieczyszczający otoczenia i gwarantujący domownikom komfortowy wypoczynek i zdrowe warunki życia. Do budowy zastosowane zostaną tradycyjne materiały w połączeniu w nowoczesną technologią. Atrakcyjna formuła BudShow umożliwia wystawcom innowacyjną, dynamiczną formę prezentowania produktów, a zwiedzającym aktywny udział w projekcie, obserwację na żywo procesu powstawania domu, zapoznanie się z produktami, technologiami i ich prawidłową aplikacją oraz ocenę gotowej do zamieszkania części budynku.

Budownictwo pasywne
Czy ogrzewanie domu o powierzchni 150 m2 może kosztować mniej niż 300 zł rocznie? Tak, jeśli budynek zaprojektujemy i wybudujemy lub wyremontujemy w zgodzie z zasadami budownictwa pasywnego. Domy pasywne są najnowszą generacją budynków energooszczędnych, w których komfortowy mikroklimat może być utrzymywany bez oddzielnego aktywnego systemu ogrzewania, czy też klimatyzacji. Dom sam się ogrzewa i chłodzi, stąd nazwa "pasywny". Zalety budowy domów w tej zgodnej z ideą zrównoważonego budownictwa technologii prezentowane będą podczas Budmy w ramach specjalnej ekspozycji firm oferujących materiały i technologie stosowane w budownictwie pasywnym oraz dwudniowego cyklu seminariów i prezentacji Forum Budownictwa Pasywnego. Podczas forum przedstawione zostaną udane realizacje budynków wykonanych w tej technologii w różnych krajach Europy oraz jej techniczne uwarunkowania. Omówione zostaną także sposoby finansowego wspierania budownictwa pasywnego. Projekt „Budownictwo Pasywne" Międzynarodowe Targi Poznańskie realizują wraz z Polskim Instytutem Budownictwa Pasywnego.

Wioska Domów Drewnianych
Drewno jako naturalny materiał budowlany ma w koncepcji zrównoważonego budownictwa miejsce szczególne. Wnętrza domów drewnianych mają niepowtarzalny klimat, działający na człowieka kojąco. Co istotne, budynki z drewna są w pełni biodegradowalne, a więc wyjątkowo przyjazne dla środowiska. Przykłady najnowocześniejszych rozwiązań stosowanych w budownictwie drewnianym będzie można zobaczyć w ramach ekspozycji specjalnej Wioska Domów Drewnianych. Na głównym placu targów staną domy z drewna wybudowane w różnych technologiach. Pod patronatem Stowarzyszenia Domów Drewnianych powstanie np. dom modelowy w technice szkieletowej.

Platforma spotkań i edukacji
Wyjątkowo bogaty program targów Budma jest jedyną w swoim rodzaju okazją do spotkań i wymiany doświadczeń między specjalistami z branży budowlanej oraz cenne źródło wiedzy o najnowszych technologiach i trendach w sektorze budowlanym. Organizatorzy już dziś zapraszają do udziału w seminariach i innych wydarzeniach przygotowywanych z myślą o poszczególnych grupach zwiedzających, jak Dzień Inżyniera Budownictwa, Dzień Urbanisty, Dzień Dekarza czy Dzień Architektury, w którym swój udział zapowiedział m. in. prof. Jan Gehl z Danii, uznany autorytet w dziedzinie kształtowania przestrzeni publicznej. Seminarium dla branży okiennej przygotowuje Instytut Techniki Budowlanej.

PLAN EKSPOZYCJI

Więcej informacji: www.budma.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej