Mostostal Warszawa buduje dla Elektrowni Opole

2011-07-26 12:03
Elektrownia Wodna Janowice
Autor: Mostostal Warszawa SA Elektrownia wodna w Janowicach

Mostostal Warszawa i PGE Elektrownia Opole podpisały kontrakt na budowę instalacji do bezpośredniego podawania biomasy w PGE Elektrownia Opole. Wartość prac wynosi ponad 53 ml złotych.

Mostostal Warszawa zrealizuje projekt dla PGE Elektrownia Opole projekt o nazwie: "Budowa instalacji do bezpośredniego podawania biomasy do kotła nr 2 w PGE Elektorwnia Opole SA". Realizacja jest inwestycją, która stanowi przykład nowej generacji instalacji biomasowych. Przedsięwzięcie umożliwi Elektrowni Opole wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych.
W ramach kontraktu Mostostal Warszawa wykona gospodarkę magazynową, która umożliwi przyjęcie i magazynowanie biomasy oraz układu rozdrabniania. Ponadto,prace budowlane obejmą wykonanie instalacji palnikowej kotła K-2 oraz układu zasilania, dzięki którym biomasa zostanie spalona razem z pyłem węglowym w kotle.
Kontrakt zostanie zrealizowany przez konsorcjum: Mostostal Warszawa SA (lider), oraz partnerzy: Przedsiębiorstwo Modernizacji Urządzeń Energetycznych "REMAK" i Przedsiębiorstwo Inwestycyjno-Remontowym Energetyki i Przemysłu "REMAK-ROZRUCH".
Prace budowlane mają potrwać do listopada 2012 roku. Całkowita wartość kontraktu wynosi 53,35 mln złotych brutto.

Energia odnawialna produkowana w PGE Elektrownia Opole

Energia odnawialna jest wytwarzana w procesie współspalania biomasy. Biomasa jest pochodzenia roślinnego i z upraw roślin energetycznych oraz pozostałości z produkcji rolnej.
Tak pozyskana biomasa przechowywana jest poza elektrownią, a jej udział wagowy w ogólnym bilansie nie przekracza 8%.

Biomasa wytwarzana w PGE Elektrowni Opole

Biomasa kontraktowana obecni w PGE Elektrowni Opole wynosi ok. 150 tys. ton rocznie. Od 2012 roku elektrownia planuje zwiększyć tę ilość do 300 tys. ton. W tym celu niezbędne jest uruchomienie instalacji do bezpośredniego podawania i spalania biomasy w kotle.
Podstawowym paliwem do tej instalacji będzie pelet z surowców pochodzenia rolniczego (słomy, otrąb, itp.).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej