Mayland sprzedał portfolio

2010-01-13 10:48

Fundusz MGPA Europe Fund III jest nowym właścielem trzech centrów handlowych, wybudowanych i zarządzanych przez Mayland Real Estate. Transakcja o wartości 236 mln euro jest największą od dwóch lat na polskim rynku nieruchomości komercyjnych.

W 2008 r. Mayland  otworzył trzy nowe obiekty handlowe. CH Karolinka w Opolu to położone na obrzeżach miasta centrum regionalne o powierzchni 70 000 m2. Bezpośrednia strefa zasięgu Karolinki wynosi 455 tys. mieszkańców. W 2009 r. centrum odwiedziło 6,5 mln osób. Kompleks handlowy  Pogoria zlokalizowany w centrum Dąbrowy Górniczej liczący 36 000 m2 posiada strefę zasięgu obejmującą milion mieszkańców i w 2009 r. liczba odwiedzających ten kompleks wyniosła 4,8 mln osób. W porównaniu do  poprzedniego roku w obu lokalizacjach liczba odwiedzających wzrosła o 30%. W chwili obecnej, powierzchnia handlowa w tych dwóch obiektach jest wynajęta w ponad 98%. Po transakcji Mayland będzie nadal  zarządcą centrów.

- Jako developer Mayland skupia się przede wszystkim na odwiedzających centra handlowe. Strategia Mayland polega na tworzeniu wyjątkowej przestrzeni dostosowanej do konkretnych wymagań narzucanych przez profil klientów w strefie zasięgu. Jak się okazuje, strategia ta to przepis na sukces" - komentuje Neil Gregory-Eaves z Colliers International, które reprezentowało stronę sprzedającą  tej transakcji. - Pomimo tego, że weszliśmy na rynek w trudnym okresie, zainteresowanie inwestorów było znaczne, głównie dzięki Mayland, który potrafił uzasadnić ekonomicznie swoje decyzje deweloperskie, zademonstrować najwyższą jakość przestrzeni handlowej, wysoką stopę zwrotu z inwestycji i potencjał rozwoju. MGPA zyskało świetne portfolio - dodaje.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej