Marki budowlane. Lepsze polskie czy zagraniczne? Superbrands 2013/2014

2014-02-10 15:55
Superbrands 2013/2014
Autor: Superbrands

Wcale nie tak dawno temu, słaba oferta polskiego rynku oraz bylejakość, pokutowały opinią, że dobre to musi być zagraniczne. Ale dużo zmieniło się od tamtego czasu, również w markach związanych z budownictwem. Jak wykazały wyniki najnowszej edycji Superbrands, polskie firmy budowlane, deweloperzy i producenci materiałów budowlanych są cenieni na równi z markami zagranicznymi. 

Organizacja Superbrands na rynku polskim przyznaje nagrody za najsilniejsze marki od 10 lat (w świecie organizacja działa od 20 lat). Wyniki Superbrands 2013/2014 wykazały, że konsumenci cenią nasze krajowe marki budowlane, mają też swoje ulubione zagraniczne. Przedsięwzięcie Superbrands polega na badaniu konsumentów, którym prezentuje się logotypy marek, z których mają wybrać te, które znają i poleciliby je innym. Lista najliczniej wskazywanych marek trafia następnie do  ekspertów z Rady Marek Superbrands, którzy oceniają „wizerunkową siłę marki w odniesieniu do polskiego rynku”.

Laureatami Superbrands 2013/2014 w kategorii materiały budowlane zostały marki m.in. Ceresit, Kropelka, VELUX, Barlinek, Oknoplast, Cersanit, Dekoral, KOŁO, Opoczno, Dulux, Hammerite, Junkers, PORTA, Blachy Pruszyński, Jedynka, Kronopol, MAGNAT, Nobiles, Oknoplast, Paradyż, Śnieżka, ATLAS i GERDA. Niektórym markom przyznano także dodatkowe tytuły Created in Poland Superbrands (tytuł Created in Poland otrzymują marki z polskim rodowodem, których strategię wypracowali polscy specjaliści).
W kategorii firm budowlanych i nieruchomości mocno stoją polskie marki: Budimex, Home Broker, Mostostal Warszawa i Skanska.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej