ŁSSE

2010-04-29 13:51

Od początku 2010 r. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna pozyskała 4 inwestorów. Zobowiązali się oni do stworzenia 415 nowych miejsc pracy oraz wydatków na poziomie co najmniej 33 mln zł. A 28 kwietnia br. zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie ŁSSE odebrali przedstawiciele spółek: Euros, Ceramika Paradyż i Business Support Solution.

 • Euros - spółka o polskim kapitale zainwestuje w ŁSSE blisko 2 mln zł i utworzy 20 nowych miejsc pracy. Inwestor w podstrefie Ostrzeszów (województwo wielkopolskie) zbuduje zakład, w którym wytwarzane będą konstrukcje stalowe, stolarka stalowa, aluminiowa, z PCV oraz świetliki dachowe i systemy oddymiania.
 • Ceramika Paradyż Sp. z o.o. za 25 mln zł zamierza wybudować na terenie obecnego zakładu produkcyjnego w Opocznie nowe obiekty oraz wyposażyć je w nowe maszyny i urządzenia. Zakład zatrudnia już ponad 370 osób, dodatkowo zatrudni kolejne 30 osób. To czwarte zezwolenie grupy Paradyż w ŁSSE.
 • Należąca do Grupy Kapitałowej Polskiej Grupy Farmaceutycznej spółka akcyjna Business Support Solution stworzy w biurowcu w Łodzi Centrum Usług Wspólnych. Wartość planowanej inwestycji wynosi 600 tys. zł. Spółka zatrudni 330 osób.
 • Zezwolenie na działalność w ŁSSE tym roku otrzymała już firma Delia Cosmetics Distribution - spółka w 100% oparta na polskim kapitale z siedzibą w Rzgowie. Za ponad 5,2 mln zł zbuduje w Nowym Józefowie fabrykę kosmetyków. Przy zakładzie powstanie też centrum magazynowo-dystrybucyjne dla wyrobów i artykułów Grupy Delia. Pracę w nowym zakładzie znajdzie 35 osób.

  Toczą się postępowania w sprawie wydania kolejnych 5 zezwoleń. Nowi inwestorzy reprezentują branże: AGD, opakowań, tworzyw sztucznych, tekstylną, motoryzacyjną. Ich zakłady powstaną m. in. w Łodzi, Strykowie i w Kleszczowie.

  Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna inwestuje też w zakup i w uzbrajanie nowych terenów. Na ten cel wydanych zostało 63 mln zł.

  Czy artykuł był przydatny?
  Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
  Nasi Partnerzy polecają
  Podziel się opinią
  Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
  Czytaj więcej