ŁSSE

2010-04-29 13:51

Od początku 2010 r. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna pozyskała 4 inwestorów. Zobowiązali się oni do stworzenia 415 nowych miejsc pracy oraz wydatków na poziomie co najmniej 33 mln zł. A 28 kwietnia br. zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie ŁSSE odebrali przedstawiciele spółek: Euros, Ceramika Paradyż i Business Support Solution.

 • Euros - spółka o polskim kapitale zainwestuje w ŁSSE blisko 2 mln zł i utworzy 20 nowych miejsc pracy. Inwestor w podstrefie Ostrzeszów (województwo wielkopolskie) zbuduje zakład, w którym wytwarzane będą konstrukcje stalowe, stolarka stalowa, aluminiowa, z PCV oraz świetliki dachowe i systemy oddymiania.
 • Ceramika Paradyż Sp. z o.o. za 25 mln zł zamierza wybudować na terenie obecnego zakładu produkcyjnego w Opocznie nowe obiekty oraz wyposażyć je w nowe maszyny i urządzenia. Zakład zatrudnia już ponad 370 osób, dodatkowo zatrudni kolejne 30 osób. To czwarte zezwolenie grupy Paradyż w ŁSSE.
 • Należąca do Grupy Kapitałowej Polskiej Grupy Farmaceutycznej spółka akcyjna Business Support Solution stworzy w biurowcu w Łodzi Centrum Usług Wspólnych. Wartość planowanej inwestycji wynosi 600 tys. zł. Spółka zatrudni 330 osób.
 • Zezwolenie na działalność w ŁSSE tym roku otrzymała już firma Delia Cosmetics Distribution - spółka w 100% oparta na polskim kapitale z siedzibą w Rzgowie. Za ponad 5,2 mln zł zbuduje w Nowym Józefowie fabrykę kosmetyków. Przy zakładzie powstanie też centrum magazynowo-dystrybucyjne dla wyrobów i artykułów Grupy Delia. Pracę w nowym zakładzie znajdzie 35 osób.

  Toczą się postępowania w sprawie wydania kolejnych 5 zezwoleń. Nowi inwestorzy reprezentują branże: AGD, opakowań, tworzyw sztucznych, tekstylną, motoryzacyjną. Ich zakłady powstaną m. in. w Łodzi, Strykowie i w Kleszczowie.

  Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna inwestuje też w zakup i w uzbrajanie nowych terenów. Na ten cel wydanych zostało 63 mln zł.

  Czy artykuł był przydatny?
  Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
  Czytaj więcej