Liderzy Polskiego Biznesu według Business Centre Club

2011-01-23 7:00
Liderzy Polskiego Biznesu według Business Centre Club
Autor: Business Centre Club (BCC)

Od 1991 r. Business Centre Club wyłania i nagradza najlepsze w Polsce firmy. W XIX edycji konkursu Lider Polskiego Biznesu ocenie poddały się 73 firmy zrzeszone w BCC. 22 stycznia 2011 r. złote statuetki zabłysły w rękach przedstawicieli 11 firm.

Tytułem Lidera Polskiego Biznesu grono Business Centre Club nagradza te przedsiębiorstwa, które osiągają najlepsze wyniki ekonomiczne, inwestują w rozwój, jakość i innowacyjność produktów oraz dbają o środowisko i angażują się w działalność społeczną oraz charytatywną.

- Ubiegły rok zamknęliśmy aż 4% wzrostem gospodarczym i 33 mld zysków przedsiębiorstw niefinansowych. To rekord XX-lecia, którego autorami są firmy nominowane dzisiaj do tytułu Lidera Polskiego Biznesu - część oficjalną Gali rozpoczął Marek Goliszewski, prezes BCC. 

Wśród 11 laureatów konkursu Lider Polskiego Biznesu 2010 - także firmy związane z budownictwem, a mianowicie:

  • AMITECH Polska Sp. z o.o. oraz prezes zarządu Andrzej Pielaszkiewicz
  • DRUTEX S.A. oraz prezes zarządu Leszek Gierszewski
  • Farby KABE Polska Sp. z o.o. oraz prezes zarządu Ryszard Szajter
  • Polnord S.A. oraz prezes zarządu Wojciech Ciurzyński

- To szczególne, bardzo prestiżowe wyróżnienie. Lider oznacza bowiem bycie najlepszym, bycie wzorem do naśladowania, często przywódcą. Lider oznacza po prostu zwycięstwo - powiedział po odebraniu z rąk prof. Leszka Balcerowicza złotej statuetki Leszek Gierszewski, prezes spółki DRUTEX. - Przyznanie nam złotej statuetki Lidera Polskiego Biznesu jest wobec tego nie tylko potwierdzeniem europejskiego standardu i wysokiej jakości naszych produktów oraz słuszności i celowości realizowanej przez nas strategii biznesowej. (...) Bardzo cieszę się, że nasze działania zostały dostrzeżone, a nader wszystko, że zdobywamy zaufanie coraz większej liczby klientów na całym świecie. Szczególne podziękowania jednak kieruję do pracowników firmy, dzięki którym ten i kolejne sukcesy są możliwe.

Nagrodę specjalną BCC otrzymał premier Leszek Miller - za osobiste podjęcie w 2003 r. decyzji o obniżeniu podatku dla przedsiębiorców z 27% do 19% zwiększającym wpływy do budżetu państwa, za doprowadzenie do uchwalenia pierwszej ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz za wprowadzenie Polski do Unii Europejskiej na warunkach korzystnych dla polskiej gospodarki i pracodawców.
 - Marzenie europejskie było realizowane przez kilka rządów, mój był ostatnią zmianą w tej sztafecie - mówił dziękując za nagrodę premier Miller. - Ale sztafeta biegnie dalej, teraz jej celem jest zmnieszenie dystansu w stosunku do bogatszych państw Unii, tego nie da się zrealizować bez aktywności przedsiębiorców. Tylko trwały wzrost gospodarczy może to zapewnić.

 

Statuetka Lider Polskiego Biznesu 2010
Autor: DRUTEX S.A.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej