Liderzy Polskiego Biznesu według Business Centre Club

2011-01-23 7:00
Liderzy Polskiego Biznesu według Business Centre Club
Autor: Business Centre Club (BCC)

Od 1991 r. Business Centre Club wyłania i nagradza najlepsze w Polsce firmy. W XIX edycji konkursu Lider Polskiego Biznesu ocenie poddały się 73 firmy zrzeszone w BCC. 22 stycznia 2011 r. złote statuetki zabłysły w rękach przedstawicieli 11 firm.

Tytułem Lidera Polskiego Biznesu grono Business Centre Club nagradza te przedsiębiorstwa, które osiągają najlepsze wyniki ekonomiczne, inwestują w rozwój, jakość i innowacyjność produktów oraz dbają o środowisko i angażują się w działalność społeczną oraz charytatywną.

- Ubiegły rok zamknęliśmy aż 4% wzrostem gospodarczym i 33 mld zysków przedsiębiorstw niefinansowych. To rekord XX-lecia, którego autorami są firmy nominowane dzisiaj do tytułu Lidera Polskiego Biznesu - część oficjalną Gali rozpoczął Marek Goliszewski, prezes BCC. 

Wśród 11 laureatów konkursu Lider Polskiego Biznesu 2010 - także firmy związane z budownictwem, a mianowicie:

  • AMITECH Polska Sp. z o.o. oraz prezes zarządu Andrzej Pielaszkiewicz
  • DRUTEX S.A. oraz prezes zarządu Leszek Gierszewski
  • Farby KABE Polska Sp. z o.o. oraz prezes zarządu Ryszard Szajter
  • Polnord S.A. oraz prezes zarządu Wojciech Ciurzyński

- To szczególne, bardzo prestiżowe wyróżnienie. Lider oznacza bowiem bycie najlepszym, bycie wzorem do naśladowania, często przywódcą. Lider oznacza po prostu zwycięstwo - powiedział po odebraniu z rąk prof. Leszka Balcerowicza złotej statuetki Leszek Gierszewski, prezes spółki DRUTEX. - Przyznanie nam złotej statuetki Lidera Polskiego Biznesu jest wobec tego nie tylko potwierdzeniem europejskiego standardu i wysokiej jakości naszych produktów oraz słuszności i celowości realizowanej przez nas strategii biznesowej. (...) Bardzo cieszę się, że nasze działania zostały dostrzeżone, a nader wszystko, że zdobywamy zaufanie coraz większej liczby klientów na całym świecie. Szczególne podziękowania jednak kieruję do pracowników firmy, dzięki którym ten i kolejne sukcesy są możliwe.

Nagrodę specjalną BCC otrzymał premier Leszek Miller - za osobiste podjęcie w 2003 r. decyzji o obniżeniu podatku dla przedsiębiorców z 27% do 19% zwiększającym wpływy do budżetu państwa, za doprowadzenie do uchwalenia pierwszej ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz za wprowadzenie Polski do Unii Europejskiej na warunkach korzystnych dla polskiej gospodarki i pracodawców.
 - Marzenie europejskie było realizowane przez kilka rządów, mój był ostatnią zmianą w tej sztafecie - mówił dziękując za nagrodę premier Miller. - Ale sztafeta biegnie dalej, teraz jej celem jest zmnieszenie dystansu w stosunku do bogatszych państw Unii, tego nie da się zrealizować bez aktywności przedsiębiorców. Tylko trwały wzrost gospodarczy może to zapewnić.

 

Statuetka Lider Polskiego Biznesu 2010
Autor: DRUTEX S.A.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej