Konferencja Smart Buildings & Smart Cities
Kolejna edycjia konferencji Smart Buildings & Smart Cities odbędzie się 12 października 2016 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Głównymi tematami będą problemy coraz bardziej powiększających się miast oraz miejsca, w których spędzamy bardzo dużo czasu, czyli przyjazne miejsca pracy.
Świat jest obecnie na etapie globalizacji, przez co szybko zmieniają się wokół nas standardy i warunki gospodarcze, ekonomiczne, a także środowiskowe i życiowe. Siedliskami tej globalizacji są miasta i systemy miejskie. Obecnie ponad połowa światowej populacji mieszka w miastach, a w ciągu 20 lat liczba ta prawdopodobnie będzie wynosić 75%. A to oznacza, że prawie 2 mld ludzi w krajach rozwijających się przeniesie się do miast.
Eksperci prognozują, że w przyszłości mniej znacząca będzie konkurencja między gospodarkami poszczególnych krajów, od konkurencji między miastami czy regionami, ponieważ mają one większą zdolność do zapewnienia przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw i zapewnienia wysokiej jakości życia mieszkańców.
Zmiany te już są, a będę jeszcze większym, wyzwaniem dla urbanistów, architektów, deweloperów, prezydentów i burmistrzów miast. Jak powinno być zaprojektowane miasto przyszłości? Czy wystarczą tzw. zdrowe budynki, by stworzyć przyjazne miasto? Jak zaprojektować zrównoważoną przestrzeń miejską? Jaką rolę w budowaniu i przebudowywaniu miast mogą odegrać deweloperzy i samorządy? O tym właśnie będzie mowa na tegorocznej konferencji Smart Buildings & Smart Cities.
Oddzielnym tematem będzie biuro, które powinno być czymś więcej niż tylko miejscem pracy. Przyjazne, inspirujące biuro to wartość coraz częściej doceniana przez pracodawców. Podczas konferencji eksperci zaprezentują światowe trendy oraz rozwiązania uwzględniające najnowsze zmiany organizacji pracy.
Tu szczegółowy program >>
W programie konferencji zaplanowano również certyfikowane warsztaty na temat „Jak zaprojektować zrównoważone biuro?”, przeznaczone dla architektów, najemców i zarządców. Maksymalna liczba miejsc to 30 osób. W przypadku zainteresowania udziałem w tych warsztatach prośba o odpowiednią adnotację w formularzu rejestracyjnym w polu „Dodatkowe informacje”.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracja >>
Organizatorem konferencji z cyklu Green Warsaw Conferences jest firma Edytor, która zajmuje się edukacją ekologiczną i popularyzowaniem wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju.