Konferencja "Przełącz się na zielone" (9 listopada 2010, Warszawa)
Zarządzaniu zużyciem energii i wody, pozyskiwanie źródeł energii odnawialnej, instalowanie paneli słonecznych, możliwości uzyskania certyfikatów BREEAM i LEED to tematy konferencji "Przełącz się na zielone", która odbędzie się 9 listopada 2010 w Warszawie. Dla użytkowników serwisu Muratorplus.pl specjalna cena!
Uczestnicy konferencji odpowiedzą na pytania: jak oszacować koszty zastosowania rozwiązań ekologicznych, jakich proekologicznych rozwiązań w budownictwie możemy się jeszcze spodziewać, czy inwestorzy chętniej zapłacą więcej za budynek przyjazny środowisku, ile kosztują ekologiczne centra handlowe.
Program konferencji:
- ZDERZENIE Z RZECZYWISTOŚCIĄ
- ZIELONA ROBOTA: OD TEORII DO PRAKTYKI
- ILE SĄ WARTE CERTYFIKATY
- SIEGNIJMY DO PORTFELA
- E-HANDEL
Po lecie wypełnionym pożarami lasów w Rosji i powodziami w Polsce widać już wyraźnie, że zmiany klimatyczne nie ominą naszego regionu. O tym, że sytuacja nie wygląda dobrze, wiedzieliśmy już na długo przed wyciekiem ropy z platformy BP w Zatoce Meksykańskiej. Właściwy moment na zmianę naszej postawy wobec natury nadszedł już dawno – zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę, że budownictwo należy do tych gałęzi przemysłu, które najsilniej degradują środowisko. A może dostrzegliśmy to za późno?
Zielona architektura w Europie Środkowej i Wschodniej nie jest już tylko tematem na ciekawy artykuł. Coraz więcej projektów w regionie uwzględnia rozwiązania ekologiczne. Ile to kosztuje? Jakie korzyści można dzięki temu osiągnąć? Jakich proekologicznych rozwiązań w budownictwie możemy się jeszcze spodziewać?
Już nie tylko specjaliści od budowlanych nowinek z firm deweloperskich i budowlanych Środkowej Europy znają skróty BREEAM i LEED. Ile projektów już uzyskało takie certyfikaty ekologiczne? Czy powinniśmy się spodziewać, że w najbliższej przyszłości będą one obowiązkowe?
Postawmy się na miejscu inwestorów. Wieść głosi, że poszukują oni budynków, które posiadają „to coś” i gotowi są zapłacić więcej za budynek przyjazny środowisku. A ile w tym prawdy? Dowiemy się tego od samych nabywców. Co z najemcami? Czy oni też są gotowi dopłacać za ekologię?
Nie mamy tu na myśli sklepów internetowych, lecz centra handlowe przyjazne środowisku. Na wiele z nich musimy jeszcze zaczekać, lecz pierwsze już w regionie istnieją. Ile kosztują ekologiczne centra handlowe? Czy warto podjąć wysiłek i ponieść wyższe koszty?
Kontakt w sprawie konferencji, pytanie i rejestracja: Anna Jaszczak, tel 22 356 25 11 lub e-mail [email protected].
Dla użytkowników serwisu Muratorplus.pl specjalna cena. Przy rejestracji należy podać hasło „Murator”.
Istnieje możliwość otrzymania zaświadczenia wydanego na podstawie § 6 ust. 1 Rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktury z dnia 17 kwietnia 2008 r., w sprawie doskonalenia zawodowego przez rzeczoznawców majątkowych, pośredników w obrocie nieruchomościami oraz zarządców nieruchomości (Dz. U. Nr 80, poz. 475). W ramach Konferencji przyznawane są 4 godziny edukacyjne.