Konferencja o zielonym budownictwie z Polskim Stowarzyszeniem Budownictwa Ekologicznego

2010-08-31 18:05
Deloitte House w Warszawie
Autor: brak danych

4 i 5 listopada w Krakowie odbędzie się konferencja o budownictwie zrównoważonym. Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego – Polish Green Building Council (PLGBC). Udział w tym dwudniowym wydarzeniu pozwoli uczestnikom przystąpić do egzaminu akredytacyjnego LEED Green Associate.

Po sukcesie pierwszej konferencji PLGBC w pażdzierniku 2009, w której udział wzięło prawie 200 osób z wiodących firm w branży, w tym roku organizatorzy spodziewają się 350-500 osób. Wśród prelegentów obecność potwierdziły: Profesor John Spengler z Harvard School of Public Health oraz Jane Henley, CEO World Green Building Council.

DO POBRANIA: Program sympozjum, warunki rejestracji, pełna informacja.

Podczas sesji plenarnej w czwartek wystąpi również szereg specjalistów związanych z budownictwem ekologicznym: Agnes Vorbrodt-Schurma, Założycielka, Dyrektor Wykonawcza i wice prezydent PLGBC, która przedstawi wykład na temat aktualnych badań z dziedziny budownictwa zrównoważonego, Peter Richards, Senior Advisor to the Director General of REEEP (Renewable Energy and Energy Efficiency Partnership), który wypowie się w kwestii powiązania budownictwa ekologicznego z technologią i rynkiem energii odnawialnej. Podczas konferencji będziemy mieli również przyjemność posłuchać prelekcji prof. nzw. dr hab. inż. arch. Ewy Kuryłowicz, właścicielki pracowni Kuryłowicz & Associates, na temat budownictwa dostępnego, które jest istotnym elementem budownictwa zrównoważonego. Sesję plenarną zakończy podsumowanie wydarzeń tego roku oraz wniosków sympozjum przez Założyciela i Prezydenta PLGBC, wykładowcy na uniwersytecie Harvarda oraz właściciela firmy VvS | Architects & Consultants – pana Rafała Schurma.

Drugą częścią wydarzenia będzie 5 interesujących dyskusji panelowych. Ze specjalistami z branży rozmawiać będą redaktorzy wiodących czasopism na rynku, zainteresowani tą tematyką. Każdy z paneli rozpocznie się szeregiem krótkich prezentacji przykładów pierwszych zielonych realizacji.

W panelu biurowym udział weźmie członek zarządu PLGBC i przedstawiciej firmy Skanska Piotr Srokosz, Rafal Schurma, Hans van den Sanden z firmy Grontmij oraz Sergiusz Gniadecki z firmy Allcon. W panelu przemysłowym spotkają się Agnes Vorbrodt-Schurma, Marek Bednarczyk oraz Rafał Mirowski z firmy Segro, Waldemar Stefanek z firmy BorgWarner Turbo Systems Poland (właściciela pierwszego i jedynego do tej pory budynku w Polsce z certyfikatem LEED-NC) oraz Roman Hatossy z firmy Ekologiczne Drogi.pl. Panel mieszkaniowy poprowadzi redaktor naczelny ekologicznego magazynu Green2 – Marcin Agopsowicz, a highlightem panelu będzie wystąpienie specjalisty z zakresu ekologicznej urbanistyki dr Michala Stangla, właściciela firmy ARCA, wykładowcy na Wydziale Architektury Politechniki Sląskiej oraz wice prezedenta PLGBC. W panelu poświęconym obiektom handlowym wypowie się Magdalena Stretton, dyrektor polskiego oddziału firmy WSP Enviro.

Główną atrakcją kongresu będzie wieczorna gala. Podczas tej uroczystości wręczone zostaną nagrody dla najbardziej ekologicznych budynków, wnętrz i projektów w Polsce. Wieczór uświetni elegancka muzyka, piękne kreacje wiodących projektantów oraz szereg niespodzianek dla gości. Wśród gości imprezy obecność zapowiedzieli już dyrektorzy najbardziej prestiżowych firm w Polsce.

“Podczas tego wydarzenia jasne będzie, że budownictwo ekologiczne jest jedynym możliwym kierunkiem rozwoju dla naszego kraju. Cały świat zmierza w tym kierunku, i Polska ma szanse być w absolutnej czołówce. Na Gali PLGBC obecna będzie każda osoba i firma, która pragnie liczyć się w branży budownictwa zrównoważonego w Polsce” – mówi Agnes Vorbrodt-Schurma.

konferencja o zielonym budownictwie
Autor: PLGBC
PLGBC logo
Autor: brak danych
PLGBC, KOnferencja o zielonym budownictwie
Autor: PLGBC

Na drugi dzień goście konferencji będą mieli możliwość uczestnictwa w szkoleniach z zastosowania systemów LEED i BREEAM w Polsce, prowadzonych przez doświadczonych konsultantów pracujących nad pierwszymi w Polsce projektami starającymi się bądź posiadającymi te certyfikaty.

DO POBRANIA: Program sympozjum, warunki rejstracji: pełna informacja.


PLGBC jest organizacją pozarządową, zajmującą się promowaniem projektowania, budownictwa oraz użytkowania  zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju w całej Polsce. Misją PLGBC jest wywarcie pozytywnego wpływu na sektor budownictwa w Polsce poprzez promowanie i wdrażanie zasady potrójnej odpowiedzialności: środowiskowej, socjalnej i ekonomicznej.

WGBC
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej

Materiał sponsorowany