Konferencja „Konstrukcje budowlane 2017” z kolejnym sukcesem

2018-01-09 16:35
Wnętrza Muzeum Śląskiego w Katowicach
Autor: Wydawnictwo Lekarskie PZWL sp. z o.o. Uczestnicy konferencji "Konstrukcje budowlane 2017" w Muzeum Śląskim

Wzięło w niej udział niemal 150 uczestników, w tym kierownicy budów, projektanci, inżynierowie budowy, kierownicy zespołów projektowych, rzeczoznawcy budowlani, inspektorzy nadzoru robót budowlanych oraz nadzoru inwestorskiego, a więc ci, dla których konferencja od czterech lat jest kierowana przede wszystkim.

Było sporo teorii, ale i praktycznej wiedzy... W trakcie paneli dyskutowano o budownictwie podziemnym, m.in. na przykładzie konstrukcji Muzeum Śląskiego, oraz o budownictwie wysokościowym, odnosząc się do najbardziej zaawansowanych konstrukcji w Polsce. Zresztą tematy wystąpień i referatów mówią same za siebie: konstrukcje halowe żelbetowe i sprężone, minimalne zbrojenie, obliczanie zbrojenia ze względu na naprężenia wymuszone, konstrukcje współczesnych budynków wysokich, słupy kompozytowe, stropy sprzężone, beton o wysokiej wytrzymałości, oprogramowanie do analizy i wymiarowania konstrukcji budowlanych, kompleksowe rozwiązania zabezpieczenia wykopu oraz posadowienia dla budynku wysokościowego w centrum Katowic, budowa tuneli i głębokich podziemi w miastach, budownictwo podziemne na przykładzie konstrukcji Muzeum Śląskiego oraz wykorzystanie zbrojenia wysokiej wytrzymałości SAS 670/800 w mocno obciążonych słupach części ekspozycyjnej tego budynku. To tylko wybrane z poruszonych podczas konferencji tematów. Cały program dostępny jest tutaj >>

Dodatkową atrakcją dla uczestników była wycieczka po Muzeum Śląskim, w którym odbywała się konferencja, którą oprowadzili Wojciech Wilczek, projektant konstrukcji Muzeum oraz Mikołaj Szubert-Tecla, członek architektonicznego zespołu projektowego, którzy pokazali najważniejsze elementy konstrukcyjne.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej