Konferencja Fabryka Ciszy: Akustyka Zrównoważonego Budownictwa

2011-02-21 12:24

Hałas w środowisku zbudowanym a odszkodowania - tematem konferencji, która odbędzie się 8 kwietnia 2011 w ramach warszawskich targów Murator Expo. Celem spotkania jest przedstawienie zagadnienia funkcjonowania budynków obciążonych hałasem szczególnie w obszarach ograniczonego użytkowania ze względu na hałas. Omówione zostaną zasady projektowania powłoki budynku oraz problematyka ocen technicznych i odszkodowań budynków w obszarach ograniczonego użytkowania oraz obciążonych hałasem ze szczególnym wskazaniem na hałas lotniczy.

Uczestnikami konferencji mogą być inwestorzy, prawnicy, architekci, inżynierowie budownictwa, przedstawiciele jednostek projektujących i budujących budynki mieszkalne oraz użyteczność publicznej na terenach obciążonych hałasem.

Każdy z uczestników otrzyma CD z publikacją merytoryczną oraz publikacją dotycząca zarządzania dźwiękiem w zrównoważonym rozwoju środowiska zbudowanego.
Tytuł 1 - „AKUSTYKA POWŁOKI BUDYNKU Wprowadzenie do zagadnienia”
Tytuł 2 - „TEZY AKUSTYKI ZRÓWNOWAŻONEGO BUDOWNICTWA”

Każdy z uczestników otrzyma także materiały informacyjne od sponsorów z informacjami technicznymi o produktach.
Co ważne, materiały otrzymają tylko ci uczestnicy, którzy zarejestrują się u Organizatora konferencji w terminie do 1 kwietnia 2011 r.

Konferencja składać się będzie z czterech wykładów, które prowadzone będą od 10:30 do 15:00, przez inżyniera i wibroakustyka Jacka Danielewskiego, który jest ekspertem w branży akustyka w architekturze.

Wykład 1: Obciążenia budynków hałasem w praktyce. Omówienie działania hałasu na budynek oraz podstawowych zasad doboru parametrów akustycznych. Podejście do projektowania powłoki budynku w lokalizacji obiektu dla spełnienia wymagań przepisów budowlanych.

WYDARZENIE EKSTRA: Wręczenie reprezentantowi Ministerstwa infrastruktury Drukowanego kolorowego egzemplarza tez akustyki zrównoważonego budownictwa. 

Wykład 2: Okno i fasada przeszklona w powłoce budynku. Omówienie zasad doboru okna w powłoce budynku oraz zasad podawania parametrów dla wyrobów budowlanych w projekcie budowlanym i wykonawczym.

Wykład 3: Tezy Akustyki zrównoważonego budownictwa. Omówienie tez związanych z zarządzaniem dźwiękiem w środowisku zbudowanym. Szczegółowe omówienie 2 tez związanych z podstawowym kryterium użyteczności i bezpieczeństwa użytkowania przestrzeni wspólnej i prywatnej.

Wykład 4: Techniczne aspekty prowadzenia spraw sądowych o odszkodowanie za hałas w OOU. Omówienie specyfiki ocen technicznych budynków pod działaniem hałasu lotniczego w kontekście prawa do odszkodowania. Przedstawienie koncepcji użytkowej oceny utraty wartości budynku w odniesieniu do koncepcji wyceny rynkowej rzeczoznawcy majątkowego.

Zgłoszenia i informacje:
Rejestracja on-line - kliknij TUTAJ
Wydarzenie jest dla uczestników bezpłatne. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Katarzyna Jaślar
k.jaslar@balanceeducation.pl
tel. 12 284 80 80, 600 955 407, 
fax 12 350 47 32

Gaja Grzegorzewska
promocja@balanceeducation.pl
tel. 12 384 80 84, 514 712 584

 


Patronat medialny  nad wydarzeniem objęły Serwis Muratorplus.pl oraz katalog Inwestycje Budowlane-murator.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej