Konferencja Fabryka Ciszy: Akustyka Zrównoważonego Budownictwa

2011-02-21 12:24

Hałas w środowisku zbudowanym a odszkodowania - tematem konferencji, która odbędzie się 8 kwietnia 2011 w ramach warszawskich targów Murator Expo. Celem spotkania jest przedstawienie zagadnienia funkcjonowania budynków obciążonych hałasem szczególnie w obszarach ograniczonego użytkowania ze względu na hałas. Omówione zostaną zasady projektowania powłoki budynku oraz problematyka ocen technicznych i odszkodowań budynków w obszarach ograniczonego użytkowania oraz obciążonych hałasem ze szczególnym wskazaniem na hałas lotniczy.

Uczestnikami konferencji mogą być inwestorzy, prawnicy, architekci, inżynierowie budownictwa, przedstawiciele jednostek projektujących i budujących budynki mieszkalne oraz użyteczność publicznej na terenach obciążonych hałasem.

Każdy z uczestników otrzyma CD z publikacją merytoryczną oraz publikacją dotycząca zarządzania dźwiękiem w zrównoważonym rozwoju środowiska zbudowanego.
Tytuł 1 - „AKUSTYKA POWŁOKI BUDYNKU Wprowadzenie do zagadnienia”
Tytuł 2 - „TEZY AKUSTYKI ZRÓWNOWAŻONEGO BUDOWNICTWA”

Każdy z uczestników otrzyma także materiały informacyjne od sponsorów z informacjami technicznymi o produktach.
Co ważne, materiały otrzymają tylko ci uczestnicy, którzy zarejestrują się u Organizatora konferencji w terminie do 1 kwietnia 2011 r.

Konferencja składać się będzie z czterech wykładów, które prowadzone będą od 10:30 do 15:00, przez inżyniera i wibroakustyka Jacka Danielewskiego, który jest ekspertem w branży akustyka w architekturze.

Wykład 1: Obciążenia budynków hałasem w praktyce. Omówienie działania hałasu na budynek oraz podstawowych zasad doboru parametrów akustycznych. Podejście do projektowania powłoki budynku w lokalizacji obiektu dla spełnienia wymagań przepisów budowlanych.

WYDARZENIE EKSTRA: Wręczenie reprezentantowi Ministerstwa infrastruktury Drukowanego kolorowego egzemplarza tez akustyki zrównoważonego budownictwa. 

Wykład 2: Okno i fasada przeszklona w powłoce budynku. Omówienie zasad doboru okna w powłoce budynku oraz zasad podawania parametrów dla wyrobów budowlanych w projekcie budowlanym i wykonawczym.

Wykład 3: Tezy Akustyki zrównoważonego budownictwa. Omówienie tez związanych z zarządzaniem dźwiękiem w środowisku zbudowanym. Szczegółowe omówienie 2 tez związanych z podstawowym kryterium użyteczności i bezpieczeństwa użytkowania przestrzeni wspólnej i prywatnej.

Wykład 4: Techniczne aspekty prowadzenia spraw sądowych o odszkodowanie za hałas w OOU. Omówienie specyfiki ocen technicznych budynków pod działaniem hałasu lotniczego w kontekście prawa do odszkodowania. Przedstawienie koncepcji użytkowej oceny utraty wartości budynku w odniesieniu do koncepcji wyceny rynkowej rzeczoznawcy majątkowego.

Zgłoszenia i informacje:
Rejestracja on-line - kliknij TUTAJ
Wydarzenie jest dla uczestników bezpłatne. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Katarzyna Jaślar
k.jaslar@balanceeducation.pl
tel. 12 284 80 80, 600 955 407, 
fax 12 350 47 32

Gaja Grzegorzewska
promocja@balanceeducation.pl
tel. 12 384 80 84, 514 712 584

 


Patronat medialny  nad wydarzeniem objęły Serwis Muratorplus.pl oraz katalog Inwestycje Budowlane-murator.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej