Konferencja „Efektywność energetyczna w budownictwie – wyzwania i szanse dla Polski”

2014-06-30 15:40
Konferencja na Warsaw Build 2014
Autor: LENTEWENC

Podczas targów Warsaw Build 2014 odbędzie się 19 września w Warszawskim Centrum EXPO XXI konferencja "Efektywność energetyczna w budownictwie – wyzwania i szanse dla Polski". Ekologia, w którą wpisuje się budownictwo energooszczędne to trend, który jest coraz bardziej obecny w naszym otoczeniu. Co więcej, ekologia to przyszłość, w którą warto inwestować.

Obecnie zasady EKO zaczynają obowiązywać dosłownie wszystkich – od przeciętnego mieszkańca bloku, od którego wymaga się segregacji śmieci, poprzez hodowców i rolników zobowiązanych do ekologicznych upraw, aż po producentów niemal wszystkich już branż, zapewniających o ekologicznym sposobie wytwarzania ich produktów.
A jak ekologia ma się do budownictwa? Czy ekologia w tej branży to coś więcej niż modny obecnie trend? Status budownictwa energooszczędnego w Polsce...

Energooszczędność i prestiż

Technologie XXI wieku pozwalają na projektowanie i budowanie obiektów, których zużycie energii jest niemal zerowe. Łatwo to zauważyć chociażby na przykładzie budownictwa mieszkalnego, a konkretnie coraz bardziej popularnych domów pasywnych. Budynki użyteczności publicznej również wpisują się w ekologiczne trendy, a nawet mogą być za to odznaczone międzynarodowymi, prestiżowymi certyfikatami, takimi jak szwajcarski MINERGIE, brytyjski BREEM czy amerykański LEED.

Budownictwo energooszczędne ma przyszłość

Sceptycy powiedzą, że owszem, ekologiczne i energeoszczędne budownictwo jest obecne, ale nie w Polsce. Nic bardziej mylnego – w naszym kraju kładzie się coraz większy nacisk na energooszczędność budynków, a perspektywy rozwoju tego rynku są, i to duże. Według przyjętego przez Radę Ministrów 29 kwietnia 2014 projektu ustawy o charakterystyce energetycznej budynków, jednym z ważniejszych dokumentów dotyczących danego obiektu ma być świadectwo charakterystyki energetycznej.
Co więcej, Polska, jako kraj Unii Europejskiej, ma obowiązek opracować projekt krajowego planu mającego na celu zwiększenie liczby budynków o niemal zerowym zużyciu energii oraz optymalizacji zasad ich finansowania. W tym celu został już powołany specjalny zespół, na czele którego stanął Janusz Żbik, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Widać zatem, kwestię budownictwa energooszczędnego w Polsce potraktowano poważnie i ma ono szansę z powodzeniem wpisać się w standardy naszego budownictwa.

Konferencja

Wyjaśnieniu oraz przybliżeniu istoty i znaczenia budownictwa energooszczędnego dla gospodarki polskiej poświęcona będzie konferencja „Efektywność energetyczna w budownictwie – wyzwania i szanse dla Polski”, która odbędzie się 19. września w Warszawskim Centrum EXPO XXI podczas targów Warsaw Build 2014. O możliwościach i zagrożeniach rozwoju budownictwa energooszczędnego w naszym kraju będą wypowiadać najważniejsi decydenci odpowiedzialni za obszar budownictwa i energetyki w Polsce. Współorganizatorem tej konferencji jest firma Zielona Strona Mocy, która ma w swoim portfolio m.in organizację Polskiego Kongresu Energii Odnawialnej, szkoleń tematycznych i konferencji dla biznesu.

Więcej informacji o targach i konferencji: www.warsawbuild.pl, www.zielonastronamocy.eu
Rezerwacja stoisk: www.warsawbuild.pl/zarezerwuj-stoisko
Kontakt: build@lentewenc.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej