Jubileusz Stanleya

2007-05-21 15:50

Dobra koniunktura w budownictwie spowodowała duże ożywienie na rynku narzędzi ręcznych i wszystko wskazuje na to, że tendencja wzrostowa utrzyma się w kolejnych latach. Minione 12 miesięcy upłynęło firmie Stanley nie tylko pod znakiem wielu premier produktowych, lecz także było okazją do świętowania 15-lecia działalności na polskim rynku.

Pierwsze przedstawicielstwo producenta narzędzi ręcznych powstało w Polsce w 1991 roku. Rok później zaczęła działać fabryka we Wrocławiu, która zatrudnia obecnie około 300 pracowników i produkuje ponad 15 miliardów gwoździ rocznie. Jest to największy tego typu zakład producenta na świecie. Historia firmy sięga jednak roku 1843, kiedy to została utworzona w Stanach Zjednoczonych. Obecnie marka jest znana na wszystkich kontynentach i ciągle próbuje podbijać nowe rynki. W 2006 roku przedsiębiorstwo przejęło firmę Facom, w wyniku czego powstała jedna z największych grup narzędziowych na świecie.

Również w Polsce producentowi wiedzie się nie najgorzej. Dobra kondycja branży budowlanej przyczyniła się do 30-procentowego wzrostu sprzedaży w 2006 roku w porównaniu z rokiem poprzednim. - Korzystna koniunktura w tej branży spowodowała duże ożywienie na rynku narzędzi ręcznych. Wszystko wskazuje na to, że tendencja wzrostowa utrzyma się w kolejnych latach. Z optymizmem patrzymy na przyjęte przez nas plany rozwoju w 2007 roku - mówi Piotr Sawicki, Dyrektor Generalny firmy Stanley w Polsce.

W 2007 roku firma planuje poszerzyć ofertę narzędzi tradycyjnych o nowe noże, ostrza i narzędzia pomiarowe.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej