Inwestycji mniej - co to oznacza dla firm budowlanych? Konferencja
W 2012 roku rząd zakłada wzrost gospodarczy na poziomie 2,5 proc. oraz zaledwie 1,5-procentowy wzrost inwestycji. Dodatkowo, wprowadzenie nowych reguł dla samorządowych wydatków dla samorządów doprowadzi do zaniechania realizacji wielu inwestycji budowlanych, nawet tych, na które podpisane zostały umowy. To może być dla firm budowlanych trudny czas. Polski Związek Pracodawców Budownictwa (PZPB) zaprasza na konferencję: "Ograniczenia inwestycyjne w budżecie państwa na lata 2012–2013 a potencjał wykonawczy firm budowlanych".
Celem konferencji będzie ocena tej sytuacji. PZPB, wraz z uczestnikami i panelistami spotkania, chce zastanowić się, jak ona wpłynie na kondycję finansową i zatrudnienie w przedsiębiorstwach i jakie są prognozy koniunktury na kolejne lata. Postawione zostały również takie pytania, jak: - czy rozpoczęte przez GDDKiA prace nad relacjami inwestor – wykonawca w kontraktach budowlanych zostaną doprowadzone do końca? - czy nowelizacja prawa zamówień publicznych spełnia oczekiwania firm? - czy polskie firmy budowlane muszą być tylko podwykonawcami na krajowym rynku inwestycyjnym? - jak stworzyć przewagę konkurencyjną?
Konferencja została podzielona na następujące panele merytoryczne:
- Ograniczenia inwestycyjne w latach 2012-2013 a potencjał firm wykonawczych - Szerokie otwarcie polskiego rynku budowlanego i jego skutki dla podmiotów na nim działających oraz budżetu państwa - Przewaga konkurencyjna - teoria i praktyka wdrażania klastrów w budownictwie. Udział w panelach wezmą m.in. przedstawiciele kluczowych dla tematu ministerstw (gospodarki i budownictwa), urzędów (zamówień publicznych i drogownictwa), ludzie nauki, prezesi największych firm budowlanych.
Do udziału, również do dyskusji podczas konferencji „Ograniczenia inwestycyjne w budżecie państwa na lata 2012-2013 a potencjał wykonawczy firm budowlanych” PZPB zaprasza wszystkich zainteresowanych.
Spotkanie odbędzie się 7 marca 2012 r. w warszawskim hotelu Marriott. Szczegóły uczestnictwa >>