III Kongres Stolarki Polskiej za nami

2012-06-06 13:41
III Kongres Stolarki Polskiej za nami
Autor: Związek Producentów, Dostawców i Dystrybutorów Polskie Okna i Drzwi Dyskujsja panelowa podczas kongresu

Największe wydarzenie dedykowane producentom okien i drzwi - Kongres Stolarski Polskiej za nami. Trzecia edycja spotkania skupiła się przede wszystkim na certyfikacji energetycznej okien. Inicjatywa jest organizowana przez Związek Polskie Okna i Drzwi.

Tegoroczna, trzecia edycja Kongresu Stolarki Polskiej organizowanego przez Związek Polskie Okna i Drzwi, odbyła się w dniach 17-18 maja, w Falentach k/Warszawy. Spotkanie adresowane do producentów i menedżerów branży stolarki budowlanej skupiło się na wypracowaniu wspólnego stanowiska dla wielkości rekomendowanego współczynnika przenikania ciepła dla okien i drzwi.

Przeczytaj również: Okno TopTHERMO - jeszcze lepsza energooszczędność

Kongres Stolarki Polskiej 2012

W ramach kongresu podjęto także starania zmierzające do rozszerzenia istniejącej instrukcji nr 421 Instytutu Techniki Budowlanej - zagadnienie związane z ustaleniem powszechnie akceptowanych zasad prawidłowego montażu stolarki otworowej. Ponadto, poruszane byłu tematy związane z problemami wytwarzania stolarki (dla kraju i na eksport) i z jej montowaniem, a konkretnie z funkcjonowaniem firm na coraz bardziej konkurencyjnym rynku. Zagadnienia te wywołały żywą dyskusję.

Wnioski producentów okien i drzwi

  • Kongres Stolarki Polskiej oraz Związek Polskie Okna i Drzwi rekomendują obniżenie współczynników przenikania ciepła dla okien o wartość 0,4 W/(m2K)
  • Związek powoła zespół, który wypracuje jednolity standard certyfikacji energetycznej okien oraz wprowadzeni go w życie
  • Kongres Stolarki Polskiej oraz Związek Polskie Okna i Drzwi zakładają, że najszybszą drogą do uporządkowania zagadnień związanych z ustaleniem powszechnie akceptowanych zasad prawidłowego montażu stolarki otworowej jest niezwłoczne przystąpienie do prac nad aktualizacją i rozszerzeniem istniejącej instrukcji nr 421 Instytutu Techniki Budowlanej.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej