II Ogólnopolska Konferencja Konstrukcje Budowlane

2015-11-05 12:03
Konferencja Konstrukcje Budowlane
Autor: Wydawnictwo Naukowe PWN

II Ogólnopolska Konferencja Konstrukcje Budowlane, która odbędzie się w Warszawie 20 listopada 2015, ma podtytuł "Bezpieczeństwo procesu projektowo-konstrukcyjnego". Konferencja jest adresowana do inżynierów budowlanych. Omówieniu tematów posłużą przykłady 15 zrealizowanych budowli, które uwzględnią punkty widzenia konstruktorów, architektów oraz wykonawców.

Na konferencji 25 ekspertów, m.in. inżynierów budownictwa, konstruktorów, architektów, projektantów oraz przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, podczas wykładów przekaże praktyczne wskazówki i narzędzia oraz najnowsze wytyczne w zakresie bezpieczeństwa konstrukcji budowlanych. Konferencja, której organizatorem jest Wydawnictwo Naukowe PWN, dedykowane jest przede wszystkim praktykom z branży budowlanej, inżynierom budownictwa, konstruktorom i ekspertom budowlanym, osobom związanym z wykonawstwem i nadzorem budowlanym, projektantom oraz pracownikom administracji budowlanej.

W programie m.in. następujące wykłady:
• Normy bezpieczeństwa, warunki PPOŻ i wymagania PN-B w świetle EUROKODÓW – analiza w oparciu o doświadczenia zrealizowanych centrów handlowych, hal magazynowych oraz tuneli podziemnych.
• Zmiany w zakresie wykorzystywania konstrukcji żelbetowych, murowych i drewnianych – co będzie decydowało o wyborze konkretnych materiałów budowlanych?
• Jakie są najnowsze rozwiązania służące zabezpieczaniu konstrukcji przed zniszczeniem? Jakie powłoki ochronne zapewnią najlepszą trwałość konstrukcji stalowych?
• Kiedy warto skorzystać z metody torkretowania? Od czego powinien zależeć wybór między metodą mokrą a suchą?
• Jak w praktyce wykorzystywać system Building Information Modeling?

Konferencję uzupełnią warsztaty z bezpieczeństwa konstrukcji, podczas których zostaną omówione newralgiczne punkty procesu projektowego i trudności wykonania na poszczególnych etapach realizacji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej