Na konferencji 25 ekspertów, m.in. inżynierów budownictwa, konstruktorów, architektów, projektantów oraz przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, podczas wykładów przekaże praktyczne wskazówki i narzędzia oraz najnowsze wytyczne w zakresie bezpieczeństwa konstrukcji budowlanych. Konferencja, której organizatorem jest Wydawnictwo Naukowe PWN, dedykowane jest przede wszystkim praktykom z branży budowlanej, inżynierom budownictwa, konstruktorom i ekspertom budowlanym, osobom związanym z wykonawstwem i nadzorem budowlanym, projektantom oraz pracownikom administracji budowlanej.
W programie m.in. następujące wykłady:
• Normy bezpieczeństwa, warunki PPOŻ i wymagania PN-B w świetle EUROKODÓW – analiza w oparciu o doświadczenia zrealizowanych centrów handlowych, hal magazynowych oraz tuneli podziemnych.
• Zmiany w zakresie wykorzystywania konstrukcji żelbetowych, murowych i drewnianych – co będzie decydowało o wyborze konkretnych materiałów budowlanych?
• Jakie są najnowsze rozwiązania służące zabezpieczaniu konstrukcji przed zniszczeniem? Jakie powłoki ochronne zapewnią najlepszą trwałość konstrukcji stalowych?
• Kiedy warto skorzystać z metody torkretowania? Od czego powinien zależeć wybór między metodą mokrą a suchą?
• Jak w praktyce wykorzystywać system Building Information Modeling?
Konferencję uzupełnią warsztaty z bezpieczeństwa konstrukcji, podczas których zostaną omówione newralgiczne punkty procesu projektowego i trudności wykonania na poszczególnych etapach realizacji.
II Ogólnopolska Konferencja Konstrukcje Budowlane
2015-11-05
12:03
II Ogólnopolska Konferencja Konstrukcje Budowlane, która odbędzie się w Warszawie 20 listopada 2015, ma podtytuł "Bezpieczeństwo procesu projektowo-konstrukcyjnego". Konferencja jest adresowana do inżynierów budowlanych. Omówieniu tematów posłużą przykłady 15 zrealizowanych budowli, które uwzględnią punkty widzenia konstruktorów, architektów oraz wykonawców.

i