FORUM WENTYLACJA - SALON KLIMATYZACJA 2017 – udane jubileuszowe spotkanie

2017-03-15 16:53
Forum Wentylacja 2017
Autor: Stowarzyszenie Polska Wentylacja

Podczas dwudniowego spotkania specjalistów branży wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej w Warszawie na gości czekało 182 wystawców, których ekspozycja zajęła ponad 9000 m kw. powierzchni. Targom przez dwa dni – 7 i 8 marca 2017 – towarzyszyły seminaria i specjalne pokazy. Organizator imprezy, Stowarzyszenie Polska Wentylacja, podsumowuje ją dwoma słowami: bardzo udana...

Jak podkreśla Tomasz Trusewicz, dyrektor Stowarzyszenia Polska Wentylacja, największym sukcesem tego wydarzenia jest to, że 100% odwiedzających to specjaliści branżowi, W tym roku proporcje branżystów przedstawiają się następująco: 34% wykonawcy/instalatorzy, 24% handlowcy/producenci, 23% projektanci i 19% różni specjaliści.

Strefa Instalatora
Po raz drugi na swoich targach Stowarzyszenie Polska Wentylacja zorganizowało specjalną strefę dedykowaną branżystom – instalatorom systemów wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia. Było to wydzielone miejsce, gdzie można było podnieść swoje umiejętności zawodowe lub zapoznać się z ciekawymi rozwiązaniami technicznymi. Na modelowej instalacji wentylacyjnej można było przetestować różne typy urządzeń pomiarowych i regulacyjnych oraz uzyskać bezpośrednie porady z zakresu technik pomiarowych od ekspertów.

Arena Technologii
Tym razem w Arenie technologii królowały dwa tematy: systemy VRF oraz wentylatory oddymiające. W jednym miejscu producenci zaprezentowali do porównań 20 urządzeń.
Natomiast wszyscy zwiedzający targi mogli wziąć udział w konkursie na Najciekawszy Produkt 2017, do którego wystawcy zgłosili 52 nowości (czyli produkty i urządzenia wprowadzone na rynek Polski po 1 stycznia 2016). Tytuły te przypadły sterownikowi C6.1 do współpracy z automatyką zastosowaną w centralach wentylacyjnych z typoszeregu Komfovent DOMEKT (w kategorii wentylacja) oraz klimatyzatorom serii M: MSZ-LN MITSUBISHI (w kategorii klimatyzacja).

Forum Wentylacja 2017 seminaria
Autor: Stowarzyszenie Polska Wentylacja

Seminaria eksperckie
Bogaty program seminariów i konferencji to swoista wizytówka FORUM WENTYLACJI – SALONU KLIMATYZACJI. W dwóch salach odbyło się aż 66 wykładów i prezentacji. Wśród poruszanych tematów znalazły się między innymi: zagadnienia związane ze zmianami w przepisach i normach, blok tematów o energii w klimatyzacji, wentylacja pożarowa, instalacje w obiektach służby zdrowia, wentylacja naturalna i technika kominowa oraz zagadnienia z praktyki projektowej.
Z kolei podczas warsztatów dla projektantów zaprezentowane zostały przykłady najciekawszych rozwiązań instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych w budynkach oddanych do użytku w latach 2015-2016 i zgłoszonych przez biura projektowe do Nagrody Pascal 2017. Wśród zgłoszonych obiektów były m.in. ATRIUM 2, Q22, Hala Koszyki, Port Lotniczy Kraków-Balice – Instalator, lubelskie Centrum Spotkania Kultur, Warsaw Spire czy Centrum Badawcze Polskiego Internetu Optycznego.
W ramach Akademii BIM AEC Design odbyły się praktyczne warsztaty dla producentów oraz dla projektantów instalacji wewnętrznych. Osobne stoiska dla projektantów miały firmy Lindab i Alnor. Lindab zaprezentował CADvent oraz lindQST, Alnor wspólnie z Tomicad aplikację projektową WENTYLE.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej