Energomontaż-Północ dla Lotosu

2009-02-10 17:12
Energomontaż-Północ dla Lotosu
Autor: Energomontaż-Północ SA

Na zlecenie spółki Polimex Sices Polska Energomontaż-Północ zbuduje instalację hydrokrakingu (MHC) dla Grupy Lotos. Prefabrykację rurociągów oraz ich podpór (o wartości 10,5 mln zł) zlecono natomiast Energopowi - spółce zależnej Energomontażu-Północ. W sumie Grupa Energomontaż-Północ wykona roboty dla Lotosu o wartości 56 mln zł.

Energomontaż-Północ SA i Polimex Sices sp. z o.o. zawarły 9 lutego umowę na budowę instalacji hydrokrakingu dla Grupy Lotos w ramach Programu 10+ realizowanego przez gdańską rafinerię.
– Nasza oferta okazała się najlepsza. Kontrakt został podpisany przy satysfakcjonującej nas marży – to obecnie dla spółki priorytet przy składaniu wszystkich ofert – mówi Przemysław Milczarek, wiceprezes zarządu Energomontażu-Północ.

Szacunkowe wynagrodzenie Energomontażu-Północ z tytułu umowy z Polimex Sices to 45,5 mln zł netto. Ostateczna wartość wynikać będzie z rzeczywistych ilości wykonanych i potwierdzonych prac. Prace przy kontrakcie spółka rozpocznie w kwietniu bieżącego roku. Zakończenie zaplanowano na lipiec 2010.
– W ramach zlecenia wykonamy m.in. montaż aparatów i urządzeń oraz montaż rurociągów o różnych średnicach. To wysoce specjalistyczne prace, które w Polsce potrafi niewiele firm, a my mamy w nich ogromne doświadczenie. Podobne instalacje realizujemy obecnie w Orlenie i Anwilu Włocławek – tłumaczy Andrzej Orliński, wiceprezes Energomontażu-Północ.

Kontrakt na realizację całej instalacji hydrokrakingu dla Lotosu wygrał Polimex-Mostostal, a jego generalnym wykonawstwem zajmuje się Polimex Sices. Ta ostatnia spółka zleciła pod koniec stycznia firmie z Grupy Energomontażu-Północ także prefabrykację rurociągów oraz podpór rurociągów dla instalacji MHC. Wykona je Energop, za co otrzyma szacunkowe wynagrodzenie w wysokości 10,5 mln zł.
– Wybór naszej spółki zależnej do realizacji tej części kontaktu oznacza, że oferta Grupy Energomontażu-Północ jest kompletna i predestynuje nas do realizacji dużych inwestycji także w generalnym wykonawstwie – dodaje A. Orliński.

23 lutego Energomontaż-Północ opublikuje wyniki finansowe za IV kwartał 2008 roku. Zdaniem odpowiedzialnego za finanse wiceprezesa Milczarka, można spodziewać się pozytywnych rezultatów.
– Czwarty kwartał był bardzo dobry. Zakładane w budżecie na cały ubiegły rok marże, a co za tym idzie wynik netto, zostały zrealizowane. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zakończyliśmy i rozliczyliśmy już wszystkie "złe" kontrakty z wcześniejszych lat, a każdą nową umowę zawieraliśmy już przy zakładanych marżach. W 2008 roku były one znacznie lepsze niż w poprzednich latach. Dzięki temu i wynik finansowy będzie znacznie wyższy niż w 2007 roku – podsumowuje Przemysław Milczarek. Po trzech kwartałach 2008 roku Grupa Energomontażu-Północ notowała ponad 220 mln zł sprzedaży i 11,8 mln zł zysku netto. Także obecny rok zapowiada się dla Grupy Energomontażu bardzo dobrze.
– Portfel zleceń na 2009 rok wraz z podpisanymi właśnie umowami dla Lotosu wynosi ponad 300 mln zł. Jeszcze nigdy w historii i to już na początku roku nie mieliśmy zapewnionej tak dużej sprzedaży – dodaje wiceprezes.

Energomontaż-Północ dla Lotosu
Autor: Energomontaż-Północ SA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej