Drugi dzień targów BUDMA 2023 - tłumy w pawilonach i siła spotkań na żywo!

2023-02-02 12:14
Budma
Autor: materiły prasowe Targi BUDMA - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury, to prestiżowa przestrzeń do prezentacji najnowszych propozycji producentów i dystrybutorów branży budowlanej oraz jedno z najważniejszych miejsc spotkań z przedstawicielami handlu, architektami, wykonawcami i inwestorami

Tegoroczna BUDMA prezentuje najnowszą ofertę produktową, technologiczną i usługową ponad 600 firm z branży budowlanej z Polski i zagranicy.

Profesjonalnie przygotowana, kompleksowa ekspozycja, jak również szereg wydarzeń towarzyszących przyciągnęły dziś do Poznania sporą liczbę specjalistów. Wszystkie stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem, a sale, w których odbywały się konferencje, były wypełnione po brzegi słuchaczami z branży.

Siłą targów BUDMA jest kreowanie przestrzeni spotkań na żywo i prezentacji najnowszych technologii i trendów dla branży budowlanej. Testowanie produktów, możliwość zobaczenia innowacyjnych rozwiązań, porównania oferty różnych wystawców, czas na negocjacje – specyfiki targów BUDMA nie sposób przełożyć na dostępne narzędzia online. Nie sposób też oddać klimatu spotkań i wydarzeń towarzyszących wystawie – mówi Marta Szydłowska, dyrektor targów BUDMA.

W środę, 1 lutego – w drugi dzień targów BUDMA, bardzo intensywnie zapowiadał się program wydarzeń i zaplanowanych atrakcji. 

Dni inżyniera budownictwa

Jednym z głównych punktów pierwszego dnia targów były, przygotowane przez Wielkopolską Izbę Inżynierów Budownictwa oraz Polską Izbę Inżynierów Budownictwa, DNI INŻYNIERA BUDOWNICTWA – dzień pierwszy pt. " Perspektywy pozyskiwania energii ze źródeł nowych i odnawialnych w Polsce”. W wydarzenia środowiska naukowe i zawodowe skupione wokół Wielkopolskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa zaprezentowało swoje stanowiska odnośnie aktualnych potrzeb i wyzwań dla budownictwa w Polsce, zarówno w perspektywie krótko, średnio jak i długoterminowej.

Tematyka Dni Inżynierskich 2023 poświęcona była efektywnemu wykorzystaniu dotychczasowych i przyszłościowych źródeł energii, w tym nigdy dotąd nie stosowanych w Polsce atomowych i wodorowych. Odbyło się 8 prezentacji wybitnych profesorów i inżynierów praktyków, którzy przedstawili sprawy energetyki jądrowej i wodorowej, transformacji obecnej energetyki cieplnej i wiatrowej z pokazaniem możliwości nowoczesnych elektrowni wodnych i biogazowni.

Konferencje na Budmie

Kolejnym ważnym wydarzeniem była druga edycja konferencji pt. „Bezpieczeństwo Pożarowe Obiektów Budowlanych - Zmiany w Eurokodach – projektowanie konstrukcji z uwagi na warunki pożarowe”, przygotowana przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa Oddział Wielkopolski wraz z Instytutem Analizy Konstrukcji i Instytutem Budownictwa Politechniki Poznańskiej oraz Stowarzyszeniem Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA.

Konferencja ta stanowi forum do dyskusji i wymiany doświadczeń dla projektantów, wykonawców, konstruktorów, architektów, strażaków PSP, rzeczoznawców do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych, specjalistów i inspektorów ochrony przeciwpożarowej, pracowników naukowych oraz firm związanych z bezpieczeństwem pożarowym obiektów budowlanych.

Dużą frekwencją cieszyła się konferencja "Bezpieczeństwo przede wszystkim", zorganizowana przez miesięcznik ATEST – Ochrona Pracy, Akademię Bezpieczeństwa MILWAUKEE i firmę DNV. Partnerami konferencji zostały: Koalicja Bezpieczni w Pracy i Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Wydarzenie dedykowane było dla pracowników działów BHP, działów zakupów, pracodawców, a także pełnomocników zintegrowanych systemów zarządzania. Podczas dyskusji panelowej grono znakomitych prelegentów próbowało odpowiedzieć na pytanie, dlaczego ludzie deklarują miłość do bhp, ale nie pracują bezpiecznie?

"Profile okienne z PCW i ich łańcuch wartości kluczem do ochrony klimatu i rozwoju biznesu. Stowarzyszenie EPPA dla branży okiennej w Polsce i Europie" - to tytuł konferencji, którą EPPA Europejskie Stowarzyszenie Branżowe Dostawców Systemów Okiennych z PCV przygotowało na targi BUDMA 2023. Intencją organizatorów wydarzenia było przedstawienie kierunków działania w celu maksymalizacji recyklingu produktu jakim jest okno w całym procesie cyklu życia.

Odnowa. Świadomie o energii - taka idea przyświeca dwudniowemu Forum Designu i Architektury D&A, dedykowanemu architektom, projektantom, uczniom i studentom kierunków architektonicznych, designerom i producentom poszukującym nowych trendów wokół innowacyjnych rozwiązań w obszarze szeroko pojętego projektowania przestrzeni. Na scenie forum pojawili się wybitni znawcy tematyki architektonicznej.

Rozstrzygnięto także konkurs SZKICE ARCHITEKTONICZNE. Laureatem trzeciego miejsca jest Szymon Musiałowski z Politechniki Poznańskiej. Jury zwróciło uwagę na nastrojowe ujęcie zabudowy miejskiej wpisującej się w elementy krajobrazu naturalnego. Miejsce drugie zajęła Agata Narojczyk reprezentująca Politechnikę Wrocławską. Jury doceniło aspekt oryginalnego wprowadzenia zieleni w przestrzeń architektoniczną. Praca laureata konkursu „Szkice Architektoniczne” 2023 wyróżniająca się interesującą próbą powiązania krajobrazu naturalnego ze strukturami architektonicznymi – to działo wykonane przez Lenę Pater z LO Kraków, laureatkę pierwszego miejsca. Z kolei publiczność w głosowaniu internetowym wyróżniła pracę Stanisława Sieronia.

Pokazy praktyczne na Budmie

Sporym zainteresowaniem odwiedzających targi BUDMA w dniu 01.02.2023 cieszyły się również strefy pokazowe przygotowane we współpracy z partnerami:

  • Monteriada
  • Strefa Dachów i zawody dekarskie od PSD
  • Turniej Budowlany Złota Kielnia
  • Strefa Narzędzioholicy i Liga Mistrzów Operatorów – pokazy narzędzi, pracy maszyn
  • Strefa Parkietu i warsztaty parkieciarskie
  • Wystawa prac konkursowych „Szkice Architektoniczne – Adaptacje, przebudowy, odbruki”
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej