Dokumentację wykona Trakt

2010-02-11 10:44

GDDKiA Oddział we Wrocławiu podpisała 10 lutego 2010 r. umowę na wykonanie dokumentacji technicznej dla budowy obwodnicy Wałbrzycha w ciągu drogi krajowej nr 35. Do przetargu stanęło 15 firm, najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Trakt z Katowic, która opracuje dokumentację za ok. 1 mln 870 tys zł.

Dokumentacja będzie obejmowała projekt budowlany i wykonawczy oraz materiały niezbędne do uzyskania decyzji administracyjnych, w tym zgodę na realizację inwestycji. Dokumentacja zostanie opracowana w ciągu 13 miesięcy.

Projektowana obwodnica Wałbrzycha będzie omijać miasto od strony zachodniej. Połączy dwa istniejące już odcinki obwodnicy, od ulicy Wieniawskiego do węzła Reja. Połączenie ulicy Łączyńskiego z ulicą Długą realizowane będzie za pomocą skrzyżowania z wyspą centralną (wyposażonego w sygnalizację świetlną). Powyższe skrzyżowanie zapewniać będzie połączenie z obwodnicą ulic Chopina oraz Gałczyńskiego.
Dalej obwodnica poprowadzona będzie estakadą nad ulicami Wyszyńskiego oraz Gałczyńskiego.

Od węzła Kusocińskiego do węzła Żeromskiego obwodnica poprowadzona zostanie z wykorzystaniem wykonanego nasypu drogowego. Połączenie z ulicą Kolejową zapewnione będzie dzięki węzłowi "Reja".

Obwodnica wyposażona będzie w dwie jezdnie po 2 pasy ruchu w każdą stronę. Długość projektowanego odcinka wynosi 5,9 km, natomiast długość całej obwodnicy Wałbrzycha wyniesie ok. 13 km.

Roboty budowlane mogłyby rozpocząć się najwcześniej w 2011 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej