Dobre Praktyki PPP

2008-06-05 16:42

Aż 42 projekty zgłoszono do Konkursu Dobre Praktyki PPP (cel: najlepszy projekt przedsięwzięcia publiczno-prywatnego), którego organizatorami są Investment Support oraz Ministerstwo Gospodarki. Najlepsi otrzymają środki finansowe na przeprowadzenie analiz. Laureatów poznamy podczas konferencji Dobre Praktyki Partnerstwa Publiczno-Prywatnego w Polsce, która odbędzie się 25-26 czerwca 2008 roku w Centrum Konferencyjnym Zielna w Warszawie.

Konferencja podsumowujaca wcześniejszą edycję Konkursu Dobre Praktyki PPP odbyła się 20-21 czerwca 2007 w Warszawie - uczestniczyło w niej 130 osób, w tym przedstawiciele uczestników i partnerów konkursu oraz firmy i instytucje zainteresowane PPP.

Najwięcej projektów - 15 - przesłano w kategorii Infrastruktura sportowo-rekreacyjna. Dotyczą one głównie budowy hal widowiskowych, basenów i centrów rekreacyjnych. W kategorii Infrastruktura komunalna wpłynęło12 zgłoszeń, w tym 2 dotyczą służby zdrowia, 11 projektów zgłoszonow kategorii Małe PPP, która dotyczy przedsięwzięć o wartości poniżej 10 mln euro ze wszystkich branż. Małe projekty dotyczyły m.in. rozbudowy wodociągów, budowy ratusza, basenów, modernizacji infrastruktury drogowej oraz budowy parkingów podziemnych. W kategorii Infrastruktura sieciowa zgłoszono 4 projekty transportowe.

Głównymi podmiotami zgłaszającymi projekty do konkursu były miasta i gminy. Największą liczbę zgłoszeń przysłały: Kraków (6), Lublin (3), Łódź (3), Ząbki (2) oraz Toruń (2). Swoje przedsięwzięcia nadesłały także powiaty i urzędy marszałkowskie. Najwięcej projektów przygotowano w województwie śląskim (8), małopolskim (6), mazowieckim (5) i lubelskim (5).

Jury, pod przewodnictwem Ireny Herbst, wybrało czterech laureatów, po jednym w każdej kategorii konkursowej. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas oficjalnej gali 25 czerwca. Wręczeniu nagród towarzyszyć będzie konferencja poświęcona prawnym i finansowym aspektom realizacji przedsięwzięć w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.
W programie spotkania m.in.:
- projekty ustaw o partnerstwie publiczno-prywatnym i koncesji na usługi;
- możliwe formuły realizacji projektów typu partnerstwo publiczno-prywatne;
- studia przypadków projektów publiczno-prywatnych przygotowywanych do realizacji (Nadmorskie Centrum Rekreacji i Wypoczynku w Gdańsku, budowa trasy pozamiejskiego tramwaju szybkiego do Piaseczna);
- studium przypadku: "Parkingi podziemne w Krakowie - przykład zastosowania koncesji na roboty budowlane".

Konferncja skierowana jest przede wszystkim do prezydentów, burmistrzów, marszałków, dyrektorów departamentów i specjalistów odpowiedzialnych za inwestycje publiczne w urzędach marszałkowskich, urzędach miast i gmin oraz powiatach; dyrektorów zarządzających oraz dyrektorów odpowiadających za inwestycje w GDDKiA, zarządach dróg, ośrodkach sportu i rekreacji, spółkach wodno-kanalizacyjnych i zarządach portów lotniczych; menedżerów odpowiedzialnych za współpracę z podmiotami publicznymi.

Więcej informacji o konferencji (pełen program i arkusz zgłoszenia): http://www.dobrepraktykippp.eu/

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej