Do okien z PVC dołączy drewno i aluminium
Jeden z dużych producentów stolarki okiennej w Polsce poszerza swoją ofertę o okna aluminiowe. Wzbogacenie portfolio produktów spółki to odpowiedź BUDVAR Centrum SA na potrzeby rynku i oczekiwania klientów. Produkcja rozpocznie się w sierpniu tego roku. Zarząd spółki już zakłada osiągnięcie 3 mln zł przychodu ze sprzedaży okien aluminiowych za rok 2008.
W pierwszym etapie projektu sprzedaż okien aluminiowych będzie realizowana w oparciu o zamówienia pozyskane przez Dział Sprzedaży Inwestycyjnej i Dział Eksportu. W drugiej połowie sierpnia bieżącego roku dystrybucję rozpoczną również biura handlowe spółki.
"Decyzję o poszerzeniu oferty podjęliśmy po uważnej analizie wskaźników ekonomicznych oraz trendów w branży nieruchomości i materiałów budowlanych. Wysoko oceniamy potencjał rynku aluminium. Obecnie produkujemy bezołowiowe okna z PVC, w IV kwartale rozpoczniemy produkcję okien drewnianych. Aluminium jest trzecim elementem, dzięki któremu nasza oferta będzie kompleksowa" - informuje Marek Trzciński, prezes zarządu BUDVAR Centrum SA.
Zapotrzebowanie na okna z aluminium to efekt boomu na rynku nieruchomości ostatnich lat. W trakcie realizacji są wielkie inwestycje (hotelowe i biurowe) rozpoczęte w latach 2006-2007.
"Wprowadzając okna z aluminium do naszej oferty odpowiadamy na oczekiwania rynku, na potrzeby wyrażane przede wszystkim przez klientów inwestycyjnych. Skoncentrujemy się na realizacji dużych kontraktów deweloperskich, ale planujemy również sprzedaż detaliczną. Nasze nowe linie produkcyjne sprostają nawet najbardziej skomplikowanym zamówieniom" - dodaje Marek Trzciński.
Firma uruchamia nowoczesną linię produkcyjną. Park technologiczny jest już gotowy. Kontynuowana będzie współpraca z firmami Press Glass (szyby) i Roto. Profili dostarczy Grupa Kęty.
Aluminium - materiał bardzo trwały - jako jedyny daje możliwość wykonania bardzo dużych fasad np. w przypadku terminali lotniczych, wieżowców czy centrów handlowych i biznesowych.
"Okna aluminiowe znajdują zastosowanie przede wszystkim w obiektach użyteczności publicznej - bankach, biurowcach i hotelach. Mają wiele zalet: wytrzymałość, możliwość osłonięcia bardzo dużych powierzchni, ale też wykonania drobnych podziałów, łatwego budowania brył oraz uzyskania dowolnego kształtu i koloru. Ze względu na trwałość aluminiowych okien, łatwość utrzymania w czystości i ewentualnego demontażu czy wymiany, stosuje się je również w laboratoriach, budynkach przemysłowych, służby zdrowia, oświaty, stacjach benzynowych, na przystankach, ale również w blokach mieszkalnych - na klatkach schodowych" - wylicza Zbigniew Olejniczak, architekt.