Do EURO zostało 936 dni

2009-11-16 16:22
Spotkanie G5
Autor: CzeM Od lewej: Marcin Herra, Rafał Dutkiewicz, Adam Giersz, Jacek Wojciechowicz, Paweł Adamowicz i Ryszard Grobelny.

Żadne inwestycje związane z przygotowaniami do EURO nie są dzisiaj zagrożone, ale to nie znaczy, że brakuje trudności w ich realizacji. Jednak przy żadnym przedsięwzięciu nie zapala się czerwona lampka - zapewniali po kolejnym roboczym spotkaniu członkowie grupy G5...

Grupa G5 to porozumienie zawarte 6 czerwca 2009 roku pomiędzy ministrem sportu i turystyki, prezydentami miast gospodarzy EURO 2012 oraz zarządem Spółki PL.2012. G5 spotyka się regularnie, by omawiać postępy w prowadzonych inwestycjach, sygnalizować powstające problemy i wspólnie je rozwiązywać. W poniedziałek 16 listopada, na 936 dni przed pierwszym meczem mistrzostw, spotkali się w Warszawie: Paweł Adamowicz - prezydent Gdańska, Ryszard Grobelny - prezydent Poznania, Rafał Dutkiewicz - prezydent Wrocławia, Jacek Wojciechowicz - wiceprezydent Warszawy, Adam Giersz - minister sportu i turystyki oraz kierownictwo PL.2012 na czele z prezesem Marcinem Herrą. Wszystkie kluczowe inwestycje zawarte w Master Planie dla Polski, takie jak m.in. stadiony, budowa i modernizacja dróg, inwestycje miejskie, centra pobytowe oraz hotele, są realizowane w terminie. Ponad 120 inwestycji jest już na etapie budowy. Wszyscy, także UEFA, dostrzegają, że od momentu zintegrowanego sposobu zarządzania projektem przez ministra sportu i turystyki, a operacyjnie przez spółkę PL.2012, jakość prowadzonych prac jest oceniana bardzo wysoko.

- Jesteśmy bardzo dobrze zgranym zespołem, dalej będziemy działać w ten sposób, bo tylko to daje gwarancję przygotowania się do EURO 2012 i sprawnego przeprowadzenia imprezy - zapewnił Marcin Herra.
- Obecnie projekt przygotowań przechodzi z fazy infrastrukturalnej do organizacyjnej. Oznacza to ok. 200 projektów obejmujących transport, zabezpieczenie imprezy, telekomunikację, organizację stref kibiców, wolontariat oraz EuroBilet dla kibiców i platformę rezerwacji hoteli - wyliczał minister sporu i turystyki.
- Chciałby wszystkim mieszkańcom naszych miast przekazać, że czynimy wszelkie starania, by zapewnić najwyższy komfort tym, którzy mistrzostwami nie będą zainteresowani i żeby kibicom było jak najlepiej. W przyszłym roku miasta-gospodarze rozgrywek bardzo mocno się zadłużą, by finansować inwestycje, ale zadłużenie będzie na bezpiecznym poziomie, na takim, na które miasta stać - zapewniał Rafał Dutkiewicz w imieniu wszystkich prezydentów.

23 listopada będzie obradował Komitet Sterujący UEFA w Nyon, na którym oceniony zostanie status przygotowań do turnieju. Będzie również ogłoszona decyzja UEFA w sprawie Ukrainy, czyli miast w których ostatecznie odbędzie się finał piłkarskich mistrzostw.
- Wszyscy z grupy G5 wyrażają głębokie poparcie dla Ukrainy i są przekonani, że 10 grudnia decyzja UEFA podkreśli partnerstwo we wspólnym polsko-ukraińskim przedsięwzięciu - podsumował na briefingu prasowym Adam Giersz.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej